Aion Bank Konto oszczędnościowe

Stawka oprocentowania kont oszczędnościowych w Aion Banku zależy od typu posiadanego konta osobistego. Powierzone bankowi depozyty gwarantuje belgijski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,30%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
5,5-6%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Aion Bank
Rachunek
Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
7,30%
bez ograniczeń kwotowych dla posiadaczy planu taryfowego All Inclusive (49,99 zł/ mies.)
Pozostałe stawki oprocentowania
5,5-6%
6% bez ograniczeń kwotowych dla posiadaczy planu taryfowego Smart (29,99 zł/mies.), 5,5% bez ograniczeń kwotowych dla posiadaczy planu taryfowego Light (0 lub 19,99 zł/mies.)
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy
Uwagi/ ograniczenia
konto obsługiwane wyłącznie przez bankowość mobilną

Wysokość oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym zależy od rodzaju posiadanego konta osobistego (w nomenklaturze Aion Banku używa się określenia „plan taryfowy”). W tabeli oprocentowania zapisane są trzy nieznacznie różniące się od siebie stawki. Najniższa jest proponowana użytkownikom planu Light, czyli jedynego konta osobistego w ofercie, którego prowadzenie jest warunkowo darmowe. Wyższe odsetki są oferowane tylko posiadaczom kont bezwarunkowo płatnych.

Aion Bank nie nalicza prowizji za przelewy z konta oszczędnościowego, niezależnie od ich liczby ani częstotliwości ich wykonywania.

Najważniejszym narzędziem umożliwiającym dostęp do rachunków w Aion Banku jest aplikacja mobilna. Dostęp przez przeglądarkę internetową jest możliwy dopiero po wygenerowaniu kodu dostępu w aplikacji.

Podstawowe informacje o Aion Banku

Aion Bank jest zarejestrowany w Belgii i działa w Polsce poprzez oddział. To oznacza, że powierzonych mu depozytów nie gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego belgijski odpowiednik, Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds - Fundusz Gwarancyjny (BE). Depozyty klientów są gwarantowane w 100% do wysokości równowartości 100 tys. euro na jednego klienta.

Inne produkty Aion Bank :