Aion Bank plan Light

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Aion Banku jest rachunek w planie taryfowym Light. Konto jest bezpłatne warunkowo, a kryterium zwolnienia z opłaty jest saldo depozytów na rachunku oszczędnościowym. Do rachunku wydawana jest karta płatnicza, której obsługa jest również bezpłatna. Bank pobiera natomiast opłatę za wydanie karty w tradycyjnej, plastikowej formie.

Warunki ogólne

Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 19,99 zł/ mies.
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0

Parametry konta

Bank
Aion Bank
Konto
plan Light
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 19,99 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem salda na rachunkach oszczędnościowych min. 5000 zł w całym miesięcznym okresie
Opłata za kartę
0
jednorazowo 11,99 zł za wysyłkę karty
BLIK
Nie
nie dotyczy
Wypłata kartą z bankomatu
0
brak prowizji
Inna wypłata gotowki
nie dotyczy
Przelew natychmiastowy
brak usługi
Kredyt w rachunku - prowizja
brak usługi
nie dotyczy
Uwagi
konto otwierane wyłącznie w aplikacji mobilnej

Ile kosztuje konto w planie Light w Aion Banku

W cenniku Aion Banku zwraca uwagę zrównanie krajowych i zagranicznych sieci bankomatów. Bank umożliwia bezprowizyjne podejmowanie gotówki z dowolnych urządzeń w dowolnym kraju.

Jak otworzyć konto w planie Light w Aion Banku

Konto w Aion Banku zakłada się wyłącznie przy użyciu aplikacji Aion, którą można pobrać z Apple Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy wskazać Polskę jako kraj zamieszkania i wybrać opcję założenia nowego konta. Kolejnym wymaganym krokiem jest uzupełnienie danych kontaktowych, czyli adresu e-mail i numeru telefonu. Na podany wysłany zostanie kod SMS, który należy wpisać do formularza.

Następnym etapem procedury otwarcia konta jest zdefiniowanie i potwierdzenie kodu PIN. Później bank poprosi o potwierdzenie ustawień lokalizacji i opcjonalnie Touch ID.

Kolejne kroki są związane z potwierdzeniem tożsamości osoby wnioskującej o założenie konta. Przyszły klient najpierw wskazuje, jakim dokumentem chce się posłużyć (dowodem osobistym czy paszportem, a następnie skanuje go. Później następuje etap skanowania twarzy. Jeżeli weryfikacja zakończy się sukcesem, a więc wizerunek twarzy klienta będzie odpowiadał temu na zdjęciu w dokumencie tożsamości, w kolejnym etapie bank poprosi o potwierdzenie lub uzupełnienie danych osobowych oraz o podanie adresu.

Następne pytania, na jakie trzeba odpowiedzieć, dotyczą obywatelstwa i rezydencji podatkowej wnioskującego. Tylko polska rezydencja podatkowa pozwala na kontynuowanie procesu otwierania konta. Następnie bank pyta o zatrudnienie i źródła utrzymania, prosi o wybór rodzaju pakietu (konta) i o akceptację regulaminu. Wyrażenie zgody na jego treść kończy proces zakładania konta w Aion Banku.

Promocje dla otwierających konto w planie Light w Aion Banku

Aion Bank dotąd nie oferował nowym klientom promocji, w których za otwarcie konta i niewielką początkową aktywność wypłacana jest nagroda finansowa. Promocyjny charakter mają natomiast stawki oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym, a bank systematycznie wydłuża okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania.

Inne konta osobiste w Aion Banku

Aion Bank oferuje też dwa inne pakiety usług z kontem osobistym

- konto w planie Smart
- konto w planie All-Inclusive.

Podstawowe informacje o Aion Banku

Aion Bank jest zarejestrowany w Belgii i działa w Polsce poprzez oddział. To oznacza, że powierzonych mu depozytów nie gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego belgijski odpowiednik, Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds - Fundusz Gwarancyjny (BE). Depozyty klientów są gwarantowane w 100% do wysokości równowartości 100 tys. euro na jednego klienta.

 

 

 

 

Inne produkty Aion Bank :