Alior Bank Konto Jakże Osobiste

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Alior Banku jest Konto Jakże Osobiste. To rachunek bezpłatny warunkowo, do którego wydawana jest bezpłatna warunkowo karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 10 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł

Parametry konta

Bank
Alior Bank
Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 10 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem jednorazowego wpływu na konto min. 1500 zł/mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Alior Banku; opcjonalnie ryczałt 0 lub 3,5 zł/ mies.za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł; opcjonalnie pakiet 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu za 0 lub 3,5 zł/mies.
Uwagi
do wyboru tzw. korzyści do konta (m.in. brak opłat za wypłaty z bankomatów, pakiet przelewów eksppresowych); dwie korzyści są darmowe, każda kolejna kosztuje 3,5 zł/ mies.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Posiadacz Konta Jakże Osobistego może uaktywnić tzw. korzyści, czyli specjalne warunki cenowe, na których oferowane są dodatkowe funkcjonalności rachunku. Te korzyści to na przykład pakiet bezprowizyjnych przelewów natychmiastowych, darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych lub wszystkich zagranicznych bankomatów, podwyższone oprocentowanie oszczędności czy moneyback dla płatności mobilnych. Dwie dowolne korzyści są oferowane bez opłat, kolejne można dokupić w cenie 3,5 zł/ mies. za korzyść.

Jak otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku można otworzyć w sposób całkowicie lub częściowo zdalny. W pierwszym kroku należy wypełnić wniosek o rachunek w aplikacji mobilnej banku lub na stronie internetowej. Następnie należy wybrać jeden z trzech sposobów potwierdzenia tożsamości.

- Przez videoselfie. To rozwiązanie jest dostępne tylko dla klientów otwierających rachunek w aplikacji. Podczas wypełniania wniosku o konto należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych biometrycznych. Następnie bank prosi o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i sprawdzenie, czy wszystkie dane wczytały się poprawnie (dotyczy to zwłaszcza polskich znaków). Kolejnym krokiem jest nagranie twarzy i odczytanie cyfr wyświetlanych na ekranie. Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, wnioskujący otrzyma powiadomienie z aplikacji. Po zalogowaniu się do aplikacji będzie musiał już tylko zapoznać się z umową i załącznikami i zatwierdzić je kodem z  wiadomości SMS.

- Przez przelew weryfikacyjny z innego banku. Po wypełnieniu wniosku na stronie internetowej klient zostanie przekierowany na stronę banku, w którym już posiada rachunek. Będzie musiał z niego wysłać przelew weryfikacyjny. Weryfikacja będzie polegała na porównaniu danych nadawcy przelewu z danymi podanymi we wniosku o otwarcie konta.

- Za pośrednictwem kuriera, który dostarczy do podpisania papierowe dokumenty..

Rachunek można też otworzyć w sposób tradycyjny, w placówce Alior Banku.

Promocje dla otwierających Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Alior Bank regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Jakże Osobiste. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę finansową, zwykle są niezbyt skomplikowane.

Inne konta osobiste w Alior Banku

Alior Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto Elitarne (dla klientów private banking)
- Konto dla młodych (dla osób w wieku 13-17 lat),
- Konto dla graczy,
- Konto internetowe,
- Podstawowy rachunek płatniczy.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Alior Bank SA rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. To bank uniwersalny, który kieruje ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Jako pierwszy w Polsce wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.