Alior Bank Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku zapewnia korzystnie oprocentowanie klientom deponującym nowe środki, natomiast stawki poza promocją są nieatrakcyjne.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,50%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
1-6,0%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie

Parametry konta

Bank
Alior Bank
Rachunek
Konto Mega Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie
Maksymalne oprocentowanie
7,50%
do 200 000 zł dla nowych środków, jeżeli wykonasz 3 płatności kartą na swoim koncie osobistym w każdym miesiącu trwania promocji
Pozostałe stawki oprocentowania
1-6,0%
do 200 000 zł dla nowych środków, bez żadnych dodatkowych warunków, dla pozostałych środków i po wygaśnieciu promocji 1% do 200 000 zł, 2%, nadwyżka ponad 200 000 zł
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku, dodatkowo jeden przelew Elixir i jedna wypłata w kasie Alior Banku miesięcznie
inne 8-10 zł za operację
Uwagi/ ograniczenia
Jeśli Bank zaksięgował Nowe środki 10.02.2023 roku, oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez trzy miesiące, tj. do 9.05.2023 roku.

Posiadacze Kont Mega Oszczędnościowych w Alior Banku mogą skorzystaż z czasowej promocji dla klientów dla wpłacających nowe środki. Bank rozumie przez to kwoty, które zostały wpłacone w czasie trwania promocji, stanowiące nadwyżkę nad łącznym początkowym saldem depozytów klienta i równocześnie nad początkowym saldem na Koncie Mega Oszczędnościowym. W regulaminie promocji, z której można korzystać przez cztery miesiące od dokonania pierwszej wpłaty, zapisane są dwie stawki. Niższą bank nalicza bez żadnych dodatkowych warunków, zaś na wyższą mogą liczyć już tylko posiadacze kont osobistych w Alior Banku, na które wpływa min. 2000 zł miesięcznie w formie jednorazowego wpływu.

Posiadacze Kont Mega Oszczędnościowych mogą dowolnie często zlecać darmowe przelewy na swój ROR w Alior Banku, korzystając z bankowości internetowej lub mobilnej. Dodatkowo raz w miesiącu można wycofać część lub całość gotówki w inny sposób. Kolejne w cyklu rozliczeniowym operacje inne niż przelew na własne konto osobiste w kanałach zdalnych są już płatne.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Alior Bank SA rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. To bank uniwersalny, który kieruje ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Jako pierwszy w Polsce wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.