Alior Bank Konto oszczędnościowe

Oprocentowanie środków na Koncie oszczędnościowym w Alior Banku jest przeciętnie atrakcyjne, nawet po uwzględnieniu bonusu dla aktywnych posiadaczy kont osobistych.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
4,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
1-2%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Alior Bank
Rachunek
Konto oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
4,00%
Aktywowanie opcji (korzyści) wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - 4%
Pozostałe stawki oprocentowania
1-2%
standardowo: 1% do 200 tys. zł, 2% nadwyżka ponad 200 tys. zł
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew internetowy miesięcznie
inne: 5-10 zł za operację
Uwagi/ ograniczenia
możliwe wydanie karty debetowej do rachunku oszczędnościowego

Podstawowe oprocentowanie na Koncie oszczędnościowym w Alior Banku naliczane jest według dwóch mało atrakcyjnych stawek. Wyższa z nich jest stosowana wobec nadwyżki ponad wskazany w cenniku próg. Na lepsze warunki oszczędzania mogą liczyć tylko posiadacze Kont Jakże Osobistych, którzy aktywują korzyść polegającą na podwyższeniu oprocentowania oszczędności i dodatkowo będą płacić kartą wydaną do tego rachunku przynajmniej 300 zł miesięcznie.

Z Konta Oszczędnościowego w Alior Banku można raz w miesiącu podjąć środki za darmo. Kolejne takie operacje są już obciążone prowizją. W przypadku przelewów wewnętrznych Alior Bank nalicza obniżoną opłatę.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Alior Bank SA rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. To bank uniwersalny, który kieruje ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Jako pierwszy w Polsce wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.