
Bank BPS Rachunek oszczędnościowy Konto Zasobne
Bank BPS oferuje przeciętne warunki oszczędzania na Koncie Zasobnym. Dodatkowo trzeba uważać na koszty wypłat i przelewów.
Warunki ogólne
Parametry konta
Środki wpłacone na rachunek oszczędnościowy Konto Zasobne w Banku BPS są oprocentowane według jednej, przeciętnie atrakcyjnej stawki, niezależnej od salda na rachunku. Bank nie prowadzi obecnie żadnej promocji pozwalającej na zwiększenie rentowności oszczędzania.
Nietypowe są natomiast zasady podejmowania gotówki z rachunku. Bank BPS, podobnie jak wiele innych banków, umożliwia jedną bezprowizyjną wypłatę gotówki lub jeden przelew wewnętrzny z Konta Zasobnego miesięcznie. Opłata za kolejne tego typu operacje jest naliczana jako procent podejmowanej kwoty. Stawka wynosi 0,25 proc. (ale nie mniej niż 5 zł), co oznacza, że podjęcie z rachunku 20 tys. zł będzie kosztowało aż 50 zł. To jedyny tak skonstruowany cennik na rynku – w innych bankach standardem są opłaty w stałej wysokości.
Podstawowe informacje o Banku BPS
Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna (Bank BPS) łączy funkcje banku komercyjnego oraz banku zrzeszającego banki spółdzielcze. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki, ale ma też ofertę dla klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Bank BPS działa na polskim rynku od 1992 r., początkowo jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. z siedzibą we Wrocławiu. W 2002 r. zostało do niego przyłączonych pięć banków regionalnych, a nazwa zmieniona na Bank Polskiej Spółdzielczości.
Bank BPS zrzesza ponad 300 banków spółdzielczych i tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Współpracuje także z kilkunastoma bankami spółdzielczymi działającymi samodzielnie.