Bank Pekao Konto Przekorzystne

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Banku Pekao jest Konto Przekorzystne. To rachunek bezpłatny warunkowo, do którego wydawana jest bezpłatna warunkowo karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 4 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,3%, min 5 zł

Parametry konta

Bank
Pekao SA
Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 4 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 500 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub PeoPay
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności powtarzalne, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,3%, min 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Pekao; bez prowizji dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu, jeżeli spełniony jest warunek bezpłatności karty
Inna wypłata gotowki
2 zł - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatu Pekao, 2,3% min. 5 zł - wypłata BLIK z innego bankomatu; 0 - dwie wypłaty BLIK z obcych bankomatów w miesiącu, jeżeli spełniony jest warunek bezpłatności karty
Przelew natychmiastowy
5 zł
Uwagi

Ile kosztuje Konto Przekorzystne w Banku Pekao.

Konto Przekorzystne wyróżnia się tym, że po spełnieniu dwóch warunków – zapewnieniu wpływów na konto w wysokości minimum 500 zł miesięcznie i wykonaniu minimum 1 transakcji kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu - bank zwalnia klienta z opłat za prowadzenie rachunku, za korzystanie z karty płatniczej i za podejmowanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Nowy klient Banku Pekao może otworzyć Konto Przekorzystne metodą „na selfie”. Po pobraniu aplikacji banku należy kolejny wybrać opcje „Zostań klientem Pekao”, „klient indywidualny” i „otwórz nowe konto". Następnie nowy klient podaje swoje dane, zapoznaje się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz z regulaminem i akceptuje te dokumenty. Kolejnym krokiem jest weryfikacja numeru telefonu – bank wysyła na wskazany numer czterocyfrowy kod, który trzeba przepisać w formularzu. Następnie klient definiuje hasło do bankowości internetowej, wybiera interesujące go produkty dodatkowe i wizerunek karty płatniczej.

Kolejnym etapem jest weryfikacja tożsamości wnioskującego. Posiadacze dowodów osobistych z warstwą elektroniczną i telefonów z funkcją NFC zbliżają dokument do urządzenia i w ten sposób przekazują zawarte w nim dane do banku. Natomiast posiadacze tradycyjnych dokumentów wykonują i przesyłają zdjęcie dowodu osobistego do banku. Wreszcie w następnym kroku bank prosi o nagranie kilku ruchów głową: wymagane jest zarejestrowanie wizerunku twarzy widocznej na wprost, spojrzenie w prawo, w lewo i mrugnięcie oczami.

W następnym kroku bank wymaga podania dodatkowych danych, m.in. adresu zamieszkania, prosi o wybór oddziału, który będzie prowadził właśnie otwierany rachunek oraz o akceptację oświadczeń i wyrażenie zgód marketingowych. 

W ostatnim etapie klient otrzymuje od banku e-mail ze wzorem umowy i związanymi z nią dokumentami i akceptuje je, wpisując do formularza kolejny kod, przesłany w wiadomości SMS.

Klientom, którzy posiadają już aktywny dostęp do bankowości elektronicznej, Bank Pekao umożliwia też otwarcie konta w aplikacji PeoPay oraz w serwisie internetowym Pekao24. Klient potwierdza swoja dyspozycję kodem z wybranej przez niego metody autoryzacji operacji w bankowości elektronicznej – wiodącą metodą jest autoryzacja mobilna z użyciem aplikacji PeoPay.

Możliwe jest także otwarcie konta telefonicznie, z udziałem pracownika oddziału Banku Pekao, lub w sposób tradycyjny, w oddziale banku.

Promocje dla otwierających Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Bank Pekao regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Przekorzystne. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę finansową, zwykle są niezbyt skomplikowane. Częścią takich promocji jest zwykle możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania oszczędności w stosunku do standardowej oferty. Nowi klienci otrzymują też bezpłatne pakiety przelewów ekspresowych i bezpłatne ubezpieczenia.

Inne konta osobiste w Banku Pekao

Bank Pekao oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto Przekorzystne dla młodych (kierowane do osób poniżej 26-go roku życia)
- Konto Świat Premium,
- Konto Private Banking,
- Rachunek Podstawowy,

oraz rachunki oszczędnościowe:

- Konto Oszczędnościowe,
- Konto Oszczędnościowe Premium
- Konto Oszczędnościowe Private Banking,

Bank Pekao obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych, w tym konta osobiste z serii Eurokonto (wiele rodzajów) oraz rachunki prowadzone na rzecz klientów byłego Idea Bank S.A.

Podstawowe informacje o Banku Pekao

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 240 mld zł aktywów. Posiada drugą co do wielkości sieć oddziałów w kraju i obsługuje ponad 5,9 mln klientów. Obsługuje też co drugą korporację w Polsce.

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat - wypłaciło łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.