Bank Pocztowy Konto w Porządku

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Banku Pocztowego jest Konto w Porządku, prowadzone bezpłatnie, jeżeli zostanie do niego wydana karta płatnicza. Opłata za kartę jest naliczana warunkowo, bank zwalnia z niej na podstawie wartości wykonywanych płatności bezgotówkowych.

Warunki ogólne

Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 7,99 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 6,99 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2 zł

Parametry konta

Bank
Bank Pocztowy
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 7,99 zł/ mies.
bez opłaty dla kont z kartą płatniczą
Opłata za kartę
0 lub 6,99 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów PKO BP i Planet Cash; opcjonalnie ryczałt 6,5 zł/ mies. za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Uwagi

Ile kosztuje Konto w Porządku w Banku Pocztowym.

Konto w Porządku, przeznaczone dla klientów w wieku 26-64 lat, umożliwia darmowe wypłaty kartą z dwóch wskazanych sieci bankomatów. Posiadacz konta z kartą może płacić odrębną prowizję za każdą wypłatę z urządzenia należącego do innej sieci lub zamiast prowizji ponosić ryczałtową opłatę 6,5 zł miesięcznie.

Jak otworzyć Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Konto w Porządku, jak i konta osobiste pozostałych rodzajów, można założyć w sposób tradycyjny, w dowolnej placówce banku, Poczty Polskiej lub Poczty Polskiej Dystrybucja. Tożsamość osoby wnioskującej o otwarcie rachunku jest weryfikowana na podstawie dowodu osobistego przez pracownika placówki. Otwarte w ten sposób konto jest aktywne zaraz po podpisaniu umowy, zaś karta płatnicza jest wysyłana do klienta w terminie do 7 dni od założenia rachunku.

Wniosek o konto można także złożyć, korzystając z formularza na stronie internetowej banku. Wnioskujący może wybrać opcję finalizacji umowy w placówce banku, Poczty Polskiej lub Poczty Polskiej Dystrybucja albo za pośrednictwem kuriera (możliwość podpisania umowy w obecności Kuriera jest udostępniona wyłącznie osobom, które jeszcze nie posiadają rachunku w Banku Pocztowym i dotyczy wyłącznie umów na rachunki prowadzone indywidualnie). Klient, który wybierze we wniosku opcję "kurier", będzie poproszony o załączenie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości (pierwsza i druga strona). W kolejnym kroku nastąpi weryfikacja poprawności numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. W tym celu bank wyśle na podany numer telefonu i e-mail kody weryfikacyjne, które trzeba wpisać do składanego wniosku o rachunek.

Dokumenty związane z zawarciem umowy zostaną wysłane na podany we wniosku adres e-mail, natomiast kurier dostarczy klientowi umowę oraz arkusz BFG – na tych dokumentach należy złożyć podpis. Gdy umowa wróci do banku, a ten potwierdzi kompletności złożonych podpisów, rachunek zostanie otwarty i aktywowany.

Z innej procedury mogą skorzystać osoby, które posiadają już w banku swoją kartotekę, założoną przy zakupie innego produktu. Gdy wnioskują o otwarcie konta osobistego przez Internet, danych osobowych ze skanu lub zdjęcia dowodu osobistego oraz z wypełnionego wniosku są porównywane z danymi zgromadzonymi w systemach bankowych.

Promocje dla otwierających Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy stosunkowo rzadko organizuje promocje dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć w nim konto osobiste, a proponowane w nich nagrody nie wyróżniają się na tle tego, co proponują inne banki. Bank Pocztowy praktycznie zrezygnował tez z programów moneyback, w których klienci banku otrzymywali częściowy zwrot kwot wydanych kartą u sprzedawców ze wskazanych branż.

Inne konta osobiste w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto w Porządku Start (dla klientów w wieku 13-25 lat),
- Konto w Porządku Plus (dla klientów od 65. roku życia),
- Pocztowy Rachunek Podstawowy.

Bank Pocztowy obsługuje też wycofane już ze sprzedaży uniwersalne konta osobiste w złotych:

- Pocztowe Konto Plus,
- Pocztowe Konto Standard,
- Bliskie Konto Pocztowe,
- Pocztowe Konto BezOgraniczeń,
- Pocztowe Konto ZawszeDarmowe,

oraz wycofane ze sprzedaży konta osobiste dla seniorów:

- Pocztowe Konto Nestor,
- Pocztowe Konto Nestor Plus.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, oferuje usługi finansowe poprzez bankowość cyfrową, sieć własną oraz liczącą 4,7 tys. placówek sieć Poczty Polskiej.

Główny akcjonariusz Banku, Poczta Polska S.A., posiada 75% akcji (minus dziesięć akcji). Drugim jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. – 25% akcji (plus dziesięć akcji).

Z usług Banku Pocztowego korzysta obecnie ponad 800 tys. klientów.