Bank BPS iKonto

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Banku BPS jest iKonto. To rachunek bezpłatny warunkowo, a klienci są zwalniani z opłaty na podstawie wpływów na konto. Do rachunku wydawana jest karta płatnicza, której obsługa jest płatna.

Warunki ogólne

Typ konta
płatne
Opłata za konto
0 lub 7 zł/ mies.
Opłata za kartę
4 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 7 zł

Parametry konta

Bank
Bank BPS
Typ konta
płatne
Opłata za konto
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies.
Opłata za kartę
4 zł
brak możliwości zniesienia opłaty za kartę
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 7 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów wskazanych przez bank (m.in. Grupa BPS, Planet Cash)
Inna wypłata gotowki
0 lub 3 zł - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
10 zł
Uwagi

Ile kosztuje iKonto w Banku BPS

Bank udostępnia bezpłatne wypłaty gotówki kartą z bankomatów wskazanych sieci. Wypłaty kartą z bankomatów pozostałych sieci są obciążone prowizją naliczaną jako procent wypłacanej kwoty – to rzadko spotykane i mało korzystne dla klientów rozwiązanie. Zdecydowanie tańsze są wypłaty Blik z bankomatów obcych sieci.

Jak otworzyć iKonto w Banku BPS

Założenie konta w Banku BPS jest możliwe w sposób tradycyjny, a więc w oddziale. Od niedawna możliwe jest też założenie konta online. Pierwszym krokiem tej kilkuetapowej procedury jest wybór placówki bankowej (na tym etapie możliwe jest wskazanie lokalnego banku spółdzielczego). W kolejnym kroku przyszły klient podaje swoje dane. Następnie odbywa się weryfikacja jego tożsamości. W tym celu osoba wnioskująca o konto jest proszona o wykonanie telefonem komórkowym zdjęcia dowodu osobistego oraz o wykonanie selfie, a ściślej – o nagranie krótkiego wideo przy pomocy telefonu komórkowego. Stanowi to bazę do dalszej weryfikacji. Taka weryfikacja obejmuje tez sprawdzenie, czy dokument tożsamości nie został wcześniej został zgłoszony jako skradziony lub zgubiony. System analizuje też, czy w otoczeniu klienta nie ma osób trzecich, które w jakiś sposób zakłócałyby proces. Konto można otworzyć z wykorzystaniem komputera, tabletu lub smartfona, jednak do samej wideoweryfikacji zawsze używany jest smartfon.

W ostatnim kroku tej procedury klient zdalnie podpisuje umowę o konto. Klient otrzymuje mailem komplet dokumentów oraz link do platformy umożliwiającej złożenie podpisu elektronicznego, potwierdza, że zapoznał się z dokumentami, wreszcie podpisuje umowę, korzystając z kodu sms, wysłanego na numer telefonu wskazany we wniosku.

Promocje dla otwierających iKonto w Banku BPS

Bank nie organizował dotąd promocji powiązanych z wypłatą premii dla nowych klientów otwierających w nim konto.

Inne konta osobiste w Banku BPS

Bank BPS oferuje też inne konta w złotych. Są to:

- talentKonto – dla klientów w wieku 13-18 lat,
- wygodneKonto,
- VIPKonto,
- Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Podstawowe informacje o Banku BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna (Bank BPS) łączy funkcje banku komercyjnego oraz banku zrzeszającego banki spółdzielcze. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki, ale ma też ofertę dla klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Bank BPS działa na polskim rynku od 1992 r., początkowo jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. z siedzibą we Wrocławiu. W 2002 r. zostało do niego przyłączonych pięć banków regionalnych, a nazwa zmieniona na Bank Polskiej Spółdzielczości.

Bank BPS zrzesza ponad 300 banków spółdzielczych i tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Współpracuje także z kilkunastoma bankami spółdzielczymi działającymi samodzielnie.

Inne produkty Bank Polskiej Spółdzielczości: