BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie

Podstawowym kontem osobistym w ofercie BNP Paribas jest Konto Otwarte na Ciebie To rachunek bez stałej miesięcznej opłaty za prowadzenie, do którego posiadacz może zamówić płatną lub warunkowo bezpłatną kartę debetową.

Warunki ogólne

Typ konta
Warunkowo darmowe lub płatne (w zależności od rodzaju karty)
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0, 5 zł, 6 zł lub 10 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł

Parametry konta

Bank
BNP Paribas
Konto
Konto Otwarte na Ciebie
Typ konta
Warunkowo darmowe lub płatne (w zależności od rodzaju karty)
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0, 5 zł, 6 zł lub 10 zł
Karta Otwarta na Dzisiaj 0 lub 5 zł (z opłaty zwalniają 3 płatności kartą/ mies.), Karta Otwarta na eŚwiat: 6 zł, Karta Otwarta na Świat: 10 zł
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł
bez prowizji wypłaty Kartą Otwartą na Swiat i Kartą Otwartą na eŚwiat; bez prowizji wypłaty Kartą Otwartą na Dzisiaj z bankomaów w oddziałach BNP Paribas i sieci Planet Cash
Inna wypłata gotowki
0 - wypłata BLIK z bankomatów w oddziałach BNP Paribas, 5 zł - wypłata BLIK z pozostałych bankomaów
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
1,99%, min. 65 zł; 0 w pierwszym roku
Uwagi
do wyboru trzy karty do konta z różnymi planami taryfowymi

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas.

Konta Otwarte na Ciebie wyróżnia się możliwością wyboru karty debetowej jednego z trzech rodzajów. Karty różnią się wysokością stałych opłat (jedna z nich jest warunkowo bezpłatna, pozostałe - płatne) i dostępnością bankomatów umożliwiających bezprowizyjne wypłaty gotówki. Dodatkowym atutem najdroższej z kart jest brak kosztów przewalutowania na złote transakcji dokonanych w innych walutach.

Jak otworzyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie można założyć w placówce banku, przez Internet, w aplikacji mobilnej bądź w sposób mieszany. Złożenie wniosku o konto osobiste w kanale zdalnym oznacza, że weryfikacja tożsamości będzie dokonana na jeden z dwóch sposobów:
- za pośrednictwem kuriera, który zweryfikuje dane z dowodu osobistego podczas wizyty,
- za pomocą wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej.

W obu tych ścieżkach klient podpisuje umowę o rachunek elektronicznie: najpierw zapoznaje się z jej treścią, a następnie podpisuje ją przy użyciu kodu SMS wysłanego przez bank na podany we wniosku numer telefonu.  

Gdy konto jest otwierane za pośrednictwem kuriera, klient może je aktywować zaraz po pozytywnej weryfikacji jego tożsamości. W tym celu musi zadzwonić na numer telefony podany na przesyłce z kartą, by podczas połączenia nadać kod PIN i aktywować kartę, co pozwoli na aktywację rachunku.

Gdy klient potwierdza swoją tożsamość poprzez wideoweryfikację, po podpisaniu umowy wniosek trafia do manualnej weryfikacji wykonywanej przez bank. Po pozytywnej weryfikacji konto staje się aktywne. Weryfikacja jest wykonywana najpóźniej kolejnego dnia roboczego, jednak zazwyczaj wnioski są rozpatrywane są w ciągu maksymalnie 24h. Natomiast karta do rachunku jest wysyłana pocztą, na adres wskazany we wniosku, i trafia do klienta w ciągu tygodnia.

Promocje dla otwierających Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

BNP Paribas regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Otwarte na Ciebie. Premie oferowane nowym klientom są często wyższe niż w innych bankach, jednak zasady tych promocji bywają skomplikowane, a żeby otrzymać bonus w pełnej kwocie, postawione przez bank warunki trzeba spełniać przez stosunkowo długo czas.

Inne konta osobiste w BNP Paribas

BNP Paribas oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Moje Konto Premium – ROR dla segmentu Klientów Premium
- Bankowość Prywatna – ROR dla segmentu Klientów segmentu Wealth Management
- Konto Pomocnicze Wealth Management – dodatkowy ROR dla Klientów segmentu Wealth Management
- Konto Samodzielniaka – ROR dla dzieci 0-18
- Konto Karty Samodzielniaka – ROR dla osoby dorosłej (przedstawiciela ustawowego) umożliwiający wydanie karty debetowej dziecku w wieku 7-13.

BNP Paribas obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych:: Konto Optymalne, Konto Maksymalne, Konto Premium, Plan Aktywny, Konto Dobrze Dobrane, Pakiet S, Pakiet M, Pakiet L, Konto Komfortowe, Bankowość Prywatna Diamond oraz rachunki prowadzone dla: PKZP / Rady Rodziców / SKO.

Podstawowe informacje o BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska S.A., notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest częścią grupy bankowej BNP Paribas, obecnej w 68 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnym zasięgu kieruje usługi do klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. BNP Paribas określa się jako Bank Zielonych Zmian, który wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych.