Citi Handlowy CitiKonto

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Citi Handlowego jest CitiKonto. To rachunek bez opłat za prowadzenie ani za użytkowanie karty debetowej wraz z usługą wielowalutową.

Warunki ogólne

Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 8 zł

Parametry konta

Bank
Citi Handlowy
Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0
bez opłaty za używanie karty
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 8 zł
bez prowizji cztery pierwsze wypłaty w miesiącu oraz wypłaty z bankomatów Citi Handlowego
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatów Citi Handlowego i cztery pierwsze gotówki w miesiącu z innych bankomatów, 8 - pozostałe wypłaty BLIK
Przelew natychmiastowy
0 - trzy pierwsze przelewy w miesiącu, 5 zł - każdy kolejny
Uwagi

Ile kosztuje CitiKonto w Citi Handlowym?

CitiKonto w Citi Handlowym to jeden z niewielu rachunków bez stałych opłat za polskim rynku. Dodatkowo bank pozwala cztery razy w miesiącu wypłacić bez prowizji gotówkę z dowolnego krajowego bankomatu i wykonać trzy darmowe przelewy ekspresowe miesięcznie.

Jak otworzyć CitiKonto w Citi Handlowym

CitiKonto można otworzyć w procedurze „na selfie”. W tym celu należy najpierw wybrać na stronie banku opcję Otwórz konto online, a następnie uzupełnić dane we wniosku i wyrazić wymagane przez bank zgody. Następnie należy odebrać przesłany przez bank SMS, kliknąć w znajdujący się w nim link i zaakceptować zgodę na zdalną weryfikację tożsamości. Po upewnieniu się, że w telefonie włączona jest funkcja rotacji ekranu, należy położyć dowód osobisty na płaskiej, równomiernie oświetlonej powierzchni, wykonać zdjęcia obu stron dokumentu i wysłać je do weryfikacji. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdjęcia twarzy zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. Jeżeli weryfikacja zakończy się sukcesem, ostatnim krokiem jest zatwierdzenie umowy za pomocą kodu SMS.

Rachunek można też otworzyć w sposób tradycyjny, w oddziale banku.

Promocje dla otwierających CitiKonto w Citi Handlowym

Bank regularnie oferuje wysokie nagrody dla nowych klientów sięgających po karty kredyotowe. W promocjach dla otwierających konto osobiste w Citi Handlowym bonusy na start są zdecydowanie niższe.

Inne konta osobiste w Citi Handlowym

Citi Handlowy oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to rachunki dla zamożnych klientów:

- Citigold,
- Citigold Private Client.

Podstawowe informacje o Citi Handlowym

Citi Handlowy powstał w 2001 r. z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Jest częścią grupy Citi, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając  im produkty i usługi finansowe w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.