Citi Handlowy Konto Oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym to rachunek z jedną stawką oprocentowania, stosowaną niezależnie od kwoty zgromadzonych oszczędności. Bank nie prowadzi obecnie żadnych promocji, które pozwalałyby choćby czasowo zwiększyć wysokość oprocentowania.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
8,1%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Nie
Pozostałe stawki oprocentowania
3% poza promocją
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Citi Handlowy
Rachunek
Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
8,1%
bez dodatkowych warunków
Pozostałe stawki oprocentowania
3% poza promocją
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew i jedna wypłata gotówki miesięcznie
inne 10 zł
Uwagi/ ograniczenia

Na tle rynkowego standardu wyróżniają się natomiast zasady podejmowania gotówki z Konta Oszczędnościowego. Miesięcznie bank zezwala na jeden darmowy przelew z konta i jedną wypłatę gotówki. Kolejne takie operacje są obciążone prowizją w typowej dla kont oszczędnościowych wysokości.

Podstawowe informacje o Citi Handlowym

Citi Handlowy powstał w 2001 r. z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Jest częścią grupy Citi, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając  im produkty i usługi finansowe w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.