Credit Agricole Konto dla Ciebie

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Credit Agricole jest Konto dla Ciebie. To rachunek bezpłatny warunkowo, do którego wydawana jest bezpłatna warunkowo karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 9 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 7 zł

Parametry konta

Bank
Credit Agricole
Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
Opłata za kartę
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 7 zł
bez prowizji, gdy spełniony jest warunek bezpłatności konta i karty, bez prowizji wszystkie wypłaty z bankomatów Credit Agricole; opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
2 zł - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł; opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za przelewy natychmiastowe
Uwagi

Ile kosztuje Konto dla Ciebie w Credit Agricole.

Konto dla Ciebie wyróżnia się tym, że po spełnieniu dwóch warunków – zapewnieniu wpływów na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie i wykonaniu minimum 1 transakcji kartą do konta lub Blikiem w miesiącu - bank zwalnia klienta z opłat za prowadzenie rachunku, za korzystanie z karty płatniczej i za podejmowanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Jak otworzyć Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Konto dla Ciebie w Credit Agricole można otworzyć w sposób tradycyjny, w placówce banku. Dostępne są też dwie metody zdalne. Klient, który zdecyduje się wnioskować o konto w kanale mobilnym, ściąga aplikację banku, podaje w niej wprowadza numer telefonu komórkowego i adres e-mail, akceptuje zgody i oświadczenia oraz wprowadza kod wysłany przez bank w wiadomości SMS, potwierdzając w ten sposób poprawność numeru telefonu.

W kolejnym kroku klient przechodzi proces identyfikacji – skanuje tył oraz przód dowodu osobistego, potwierdza czytelność wykonanych skanów, a następnie wykonuje zdjęcia twarzy i czynności, o które prosi go aplikacja (np. obrót twarzy w lewo lub prawo, mrugnięcie) i wysyła do banku.

Po pozytywnej weryfikacji w procesie biometrycznym klient podaje dodatkowe informacje (np. rodzaj karty czy dane do zawarcia umowy bankowości elektroniczne. Natomiast bank przygotowuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy i przesyła je na adres mailowy klienta oraz pokazuje bezpośrednio w aplikacji. Po zapoznaniu się z ich treścią, klient podpisuje je kodem SMS. Konto staje się aktywne natychmiast po elektronicznym podpisaniu umowy przez bank.

Alternatywnym rozwiązaniem jest otwarcie konta przez telefon. W trakcie nagrywanej rozmowy telefonicznej z doradcą infolinii wnioskujący deklaruje chęć otwarcia rachunku i podaje niezbędne dane. Na ich podstawie sporządzany kompletny wniosek. Następnie kurier dostarcza dokumenty klientowi, weryfikuje jego tożsamość i przekazuje do banku kopertę zwrotną z kompletem podpisanych przez klienta dokumentów. Po pozytywnej weryfikacji wniosek jest zatwierdzany w systemie, umowa jest podpisywana przez bank, a jej egzemplarz jest wysyłany do klienta pocztą. Konto staje się aktywne z chwilą zatwierdzenia umowy w systemie, czyli po pozytywnej weryfikacji umowy i dostarczonych do banku dokumentów.

Promocje dla otwierających Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Credit Agricole regularnie powtarza promocję dla nowych klientów otwierających Konto dla Ciebie,  w której oferuje częściowy zwrot sum wydanych kartą debetową. Łączna kwota, jaką można w ten sposób odzyskać, jest wyższa niż premie, jakie nowym klientom proponuje większość innych banków, natomiast aktywnością trzeba się wykazywać przez wyjątkowo długi czas (w najkorzystniejszym wariancie promocji – aż na 20 miesięcy).

Inne konta osobiste w Credit Agricole

Credit Agricole oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto dla Ciebie GO! – konto dla młodzieży w wieku 13-18 lat
- Konto dla Ciebie MOVE! – konto dla osób w wieku 18-26 lat
- Konto dla Ciebie VIP – konto dla osób pełnoletnich, przeznaczone przede wszystkim dla klientów z dochodami min. 10 000 zł miesięcznie lub średnim saldem na koncie min. 150 000 zł.

Credit Agricole obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych:

- rachunki uniwersalne: Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS, Konto Plus, Konto Klasyczne, Credit Agricole e-Konto.
- Konto PROSTOoszczędzające Premium - konto dla osób pełnoletnich, przeznaczone przede wszystkim dla klientów z dochodami min. 10 000 zł miesięcznie
- 1 Konto – konto dla młodych klientów w wieku 18-26 lat.

Podstawowe informacje o Credit Agricole

Credit Agricole Bank Polska, który funkcjonuje na polskim rynku od blisko 20 lat. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze Consumer Finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 48 krajach na świecie i obsługuje ponad 52 milionów klientów.