Getin Bank Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku jest obecnie jednym z najwyżej oprocentowanych kontem oszczędnościowym na rynku. To zasługa dwóch prowadzonych przez bank promocji, z których klienci mogą korzystać jednocześnie.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,50%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
0,05-7%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie

Parametry konta

Bank
Getin Bank
Rachunek
Elastyczne Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie
Maksymalne oprocentowanie
7,50%
dla nowych środków do 400 tys. zł przez 3 miesiące; dla nowych klientów pod warunkiem posiadania ROR w Getin Banku
Pozostałe stawki oprocentowania
0,05-7%
7% dla nadwyżki nowych środków ponad 200 tys. zł do 400 tys. zł przez 3 miesiące, pod warunkiem posiadania ROR w Getin Banku; 7% dla nowych klientów, dla kwot do 10 tys. zł, przez 12 miesięcy, pod warunkiem otwarcia ROR w Getin Banku i zapewnienia wyływów min. 2000 zł/ mies.; standardowo 0,05%
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew lub wypłata miesięcznie
inne 9 zł
Uwagi/ ograniczenia
aby skorzystać z ofert promocyjnych, wymagane jest posiadanie lub założenie ROR w Getin Banku

Podwyższone oprocentowanie nowych środków przez 92 dni i podwyższone oprocentowanie niewielkiej kwoty aż przez rok dla aktywnych klientów – tak obecnie wygląda oferta Getin Banku dla oszczędzających. Dzięki pierwszej z tych promocji klienci mogą korzystać z podwyższonego oprocentowania nowych środków – a więc kwot przekraczających saldo oszczędności w banku w dniu wskazanym w regulaminie promocji – przez 92 dni. W drugiej promocji podwyższonym oprocentowaniem nagradzani są nowi klienci, którzy otworzą w banku ROR i zapewnią stały wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 2000 zł miesięcznie. Tego typu połączenia promocji zdarzają się w ofercie Getin Banku bardzo często.

Zasady podejmowania środków z Elastycznego Konta Osobistego są zbliżone do obowiązujących w innych bankach. Getin Bank umożliwia jedną bezprowizyjną wypłatę lub jeden przelew z rachunku miesięcznie, zaś każda kolejna tego typu operacja jest obciążona prowizją w wysokości zbliżonej do średniej rynkowej.

Podstawowe informacje o Getin Banku

Getin Noble Bank SA jest bankiem uniwersalnym, który powstał w 2010 r. wskutek połączenia Getin Banku z Noble Bankiem. Należy do grona dziesięciu największych w Polsce pod względem sumy bilansowej. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, segmentu małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych i dużych korporacji. Getin Noble Bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jego akcje wchodzą w skład m.in. indeksów WIG140, sWIG80TR, sWIG80 oraz WIG-BANKI. Większościowym akcjonariuszem Getin Noble Banku jest dr Leszek Czarnecki.