Getin Bank Konto Proste Zasady

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Getin Banku jest Konto Proste Zasady. To rachunek bezpłatny warunkowo, do którego wydawana jest bezpłatna karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 5 zł

Parametry konta

Bank
Getin Bank
Konto
Konto Proste Zasady
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności kartą lub BLIK/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności kartą lub BLIK/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu, czeki BLIK
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Planet Cash
Inna wypłata gotowki
0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2,5%, min. 69 zł; 0 za przyznanie na pierwszy rok
Uwagi

Ile kosztuje Konto Proste Zasady w Getin Banku

Konto Proste Zasady charakteryzuje się wysoką prowizją za podejmowanie gotówki z obcych bankomatów w kraju (innych niż należące do sieci Planet Cash), naliczaną jako procent podejmowanej kwoty. Tymczasem większość banków nalicza za takie operacje zryczałtowane, kilkuzłotowe prowizje.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady w Getin Banku

Konto Proste Zasady można otworzyć:

- w placówce,
- przez Internet, wypełniając wniosek na stronie www banku,
- przez telefon,
- w bankowości internetowej (tę możliwość mają tylko obecni, zweryfikowani klienci – a więc osoby, które już posiadają inny produkt banku),
- przez selfie - wniosek wypełniany jest w przeglądarce na telefonie, po zeskanowaniu kodu QR.

W procedurze internetowej i telefonicznej tożsamość osoby składającej wniosek o konto weryfikuje i potwierdza kurier. W procedurze „selfie” twarz klienta jest porównywana przy użyciu metod biometrycznych ze zdjęciem wczytanego dowodu osobistego. Tożsamość dotychczasowych klientów składających wniosek przez bankowość internetową nie jest dodatkowo weryfikowana.

Konto zakładane przez Internet lub telefon staje się aktywne w dniu, kiedy podpisana umowa zostanie dostarczona do banku. Niespersonalizowana karta płatnicza do takiego rachunku jest dostarczana wraz z umową przez kuriera, a karta spersonalizowana - wysyłana pocztą (w terminie do 14 dni).

Rachunki otwierane przez selfie stają się aktywne w ciągu 30-60 minut od złożenia wniosku (o ile nastąpiło to w godzinach pracy banku). Konta zakładane przez obecnych klientów w bankowości internetowej są aktywne od razu po założeniu. Spersonalizowana karta do rachunku jest wysyłana w terminie do 14 dni.

Promocje dla otwierających Konto Proste Zasady w Getin Banku

Getin Bank regularnie organizuje promocje, w których oferuje podwyższone oprocentowanie oszczędności klientom wpłacającym nowe środki. Mogą z nich korzystać także nowi klienci.

Inne konta osobiste w Getin Banku

Getin Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:
- Konto Proste Zasady Junior – dla młodzieży 13-18 lat,
- Konto Proste Zasady dla Młodych – uniwersalne konto, dla osób od 18 roku życia do 26 roku życia,
- Konto osobiste Noble – konto dla klientów zamożnych, dla osób od 18 roku życia,
- Konto osobiste Noble Private Banking – konto dla klientów Private, dla osób od 18 roku życia,
- Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Getin Bank  obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych: Konto Getin UP, Getin UP Free (uniwersalne), Słoneczne (uniwersalne), Swobodne (uniwersalne),  Uniwersalne, Uniwersalne Plus (uniwersalne), Duet (uniwersalne), Student (uniwersalne),  Senior/Senior Plus (dla seniorów), Optimum/Optimum Plus (uniwersalne), Internetowe Getin 24 (uniwersalne), Bankier 24 (uniwersalne), Agrafka (uniwersalne), Konto młodzieżowe (dla młodzieży).

Dodatkowo bank prowadzi konta wycofane z oferty dla byłych klientów Get Banku, DBN Nord, GEtinonline/Openonline, DZ Bank Polska oraz Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Noble dla osób fizycznych, Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Home Broker dla osób fizycznych, Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Open dla osób fizycznych, Rachunek osobisty Noble Bank.

Podstawowe informacje o Getin Banku

Getin Noble Bank SA jest bankiem uniwersalnym, który powstał w 2010 r. wskutek połączenia Getin Banku z Noble Bankiem. Należy do grona dziesięciu największych w Polsce pod względem sumy bilansowej. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, segmentu małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych i dużych korporacji. Getin Noble Bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jego akcje wchodzą w skład m.in. indeksów WIG140, sWIG80TR, sWIG80 oraz WIG-BANKI. Większościowym akcjonariuszem Getin Noble Banku jest dr Leszek Czarnecki.