ING Bank Śląski Konto Direct

Podstawowym kontem osobistym w ofercie ING Banku Śląskiego jest Konto Direct. To rachunek bez opłat za prowadzenie, do którego wydawana jest bezpłatna warunkowo karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł

Parametry konta

Bank
ING
Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności powtarzalne, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash, bez prowizji pierwsza wypłata z dowolnego bankomatu w miesiącu
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatów ING i Planet Cash; 2,5 zł - wypłata BLIK z innych bankomatów
Przelew natychmiastowy
5 zł
Uwagi
nieoprocentowany debet Pensja na już - 40 zł na 15 dni

Konto Direct można otworzyć przez internet, w aplikacji mobilnej, w placówce bankowej oraz w bankowości internetowej, jeśli jest się już klientem banku.

 

W trakcie składania wniosku przez internet lub aplikację klient może wybrać jedną z czterech metod potwierdzenia tożsamości:

- przelewem z innego banku

Metoda jest w pełni zdalna. Dane są weryfikowane na podstawie przelewu z konta w innym banku (warto dodać, że klient musi być jedynym włascicielem konta), jaki klient wykonuje w trakcie otwierania konta. Po złożeniu wniosku konto zwykle staje się aktywne w ciągu kilku minut (najpóźniej - następnego dnia roboczego). W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę, czy też nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską.

-  na selfie – metoda dostępna tylko w aplikacji

Metoda jest w pełni zdalna. W trakcie składania wniosku klient robi zdjęcia obu stron swojego dowodu osobistego oraz selfie. Po złożeniu wniosku konto staje się aktywne zwykle w ciągu kilku minut (najpóźniej następnego dnia roboczego). W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę, czy też nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską. 

-  podczas spotkania z kurierem

Kurier sprawdza dane klienta na podstawie dowodu osobistego i dostarcza mu kartę (jeżeli była zamówiona). Po pozytywnej weryfikacji konto jest aktywne najpóźniej następnego dnia roboczego. W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę.

-  w miejscu spotkań

Po złożeniu wniosku klient ma 30 dni, aby pójść do dowolnego miejsca spotkań. Tam specjalista potwierdza jego tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji konto jest od razu aktywne. W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę czy nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską.

 

Promocje dla otwierających Konto Direct w ING Bank Śląskim

ING Bank Śląski regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Direct z prostymi do spełnienia warunkami i nagrodą na start. Nowi klienci mogą też skorzystać z podwyższonego oprocentowania oszczędności.

 

Inne konta osobiste w ING Bank Śląskim:

ING Bank Śląski oferuje też inne konta osobiste w złotych. Wszystkie z nich można otworzyć przez internet, w aplikacji mobilnej, w placówce bankowej oraz w bankowości internetowej jeśli jest się już klientem banku. Są to:

- Konto Mobi – konto oferowane klientom od 18 do 26 roku życia z darmową kartą do konta.

- Konto Komfort – konto uniwersalne, polecane jako konto wspólne.

- Konto Active – konto uniwersalne, z darmowymi wypłatami za granicą i innymi korzyściami dla najbardziej aktywnych klientów.

 

Podstawowe informacje o ING Bank Śląskim

ING Bank Śląski S.A. jest obecny na polskim rynku od 1989 roku, a od 1994 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa świadczy swoje usługi w obszarze bankowości detalicznej oraz korporacyjnej, leasingu, faktoringu oraz rynków pieniężnych i kapitałowych. Grupa obsługuje 4,9 mln klientów poprzez rozbudowaną sieć placówek oraz nowoczesne kanały zdalnej obsługi.