ING Otwarte Konto Oszczędnościowe

Główne zalety Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING to korzystne oprocentowanie przez pierwsze miesiące korzystania z rachunku i duża swoboda w dysponowaniu oszczędnościami.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
1,5%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie

Parametry konta

Bank
ING
Rachunek
Otwarte Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie
Maksymalne oprocentowanie
7,00%
dla kwot do 300 tys. zł przez 3 miesiące od otwarcia rachunku
Pozostałe stawki oprocentowania
1,5%
1,5% pozostałe środki
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy internetowe na własne konto w ING, jeden dowolny przelew internetowy miesięcznie, wszystkie wypłaty Blik w bankomatach ING i Planet Cash
inne: 9 zł przelew, 10 zł wypłata gotówkowa
Uwagi/ ograniczenia
rachunek można połączyć z usługą Blik

Podwyższone oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING jest oferowane w czasowej promocji. Korzystniejszą stawkę bank stosuje przez ograniczony od otwarcia rachunku, dla kwot nie przekraczających progu wskazanego w regulaminie promocji. Tego typu  promocje bank organizuje regularnie. Oferta jest kierowana przede wszystkim do nowych klientów, ale z promocyjnego oprocentowane mogą też skorzystać osoby otwierające swoje drugie konto OKO, o ile pierwsze było praktycznie nieużywane (w ciągu minionego roku średnie saldo na tym rachunku nie przekraczało 10 zł). Poza promocją stawka oprocentowania jest mało atrakcyjna.

Zaletą rachunku OKO jest duża swoboda dysponowania zdeponowanymi na nim środkami. Bank umożliwia wykonywanie za darmo dowolnie wielu przelewów internetowych na własne konto w naszym banku, raz w miesiącu można też bez prowizji wykonać przez Internet jeden przelew zewnętrzny. Dodatkowo rachunek oszczędnościowy można połączyć z usługą Blik i dzięki temu dokonywać bezprowizyjnych wpłat i wypłat w bankomatach ING i Planet Cash.

Podstawowe informacje o ING

ING Bank Śląski S.A. jest obecny na polskim rynku od 1989 roku, a od 1994 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa świadczy swoje usługi w obszarze bankowości detalicznej oraz korporacyjnej, leasingu, faktoringu oraz rynków pieniężnych i kapitałowych. Grupa obsługuje 4,9 mln klientów poprzez rozbudowaną sieć placówek oraz nowoczesne kanały zdalnej obsługi.