Kredyt Gotówkowy Santander Consumer Bank

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Santander Consumer Banku to 100 tys. zł dla dotychczasowych klientów i 35 tys. zł dla nowych klientów. Kredyt jest udzielany na okres nie przekraczający 8 lat. Oprocentowanie kredytu jest stałe dla umów na okres do 36 miesięcy i zmienne dla umów na okres powyżej 36 miesięcy.

Warunki ogólne

Maksymalna kwota
100 tys. zł
Wysokość raty
Oprocentowanie
9,99%
RRSO
13,49%

Parametry konta

Oprocentowanie
9,99%
oprocentowanie stałe dla kredytów na okres do 3 lat, zmienne dla kredytów na okres powyżej 3 lat
Prowizja
od 3,49%
Maksymalna kwota
100 tys. zł
Maksymalna okres spłaty
8 lat
Kalkulator raty kredytu
brak
RRSO
13,49%

Wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 01.03.2022 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 9,99%, całkowity koszt kredytu: 6 174,13 zł obejmuje: prowizję: 1 153,57 zł, odsetki: 5 020,56 zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 13,49%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 21 964,08 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 28 138,21 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 586,21 zł, ostatnia rata w wysokości 586,34 zł.

Kalkulator kredytowy na stronie Santander Consumer Banku

Kalkulator na stronie internetowej Santander Consumer Banku pozwala oszacować koszty kredytu zaciąganego online dla wybranej kwoty (do 40 tys. zł) i wybranego okresu spłaty, w wersji z ubezpieczeniem i bez ubezpieczenia.

Jak zaciągnąć online kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku

Pierwszym krokiem do zawarcia umowy kredytowej online jest wypełnienie wniosku kredytowego dostępnego na stronie internetowej banku lub (dla dotychczasowych klientów) w bankowości internetowej. Na podstawie danych z wniosku bank podejmuje wstępną decyzję kredytową. Jeśli jest ona pozytywna, bank przesyła na adres e-mail dokumentację niezbędną do zawarcia umowy, a wnioskodawca akceptuje te dokumentację i wyraża chęć zawarcia umowy.


Samo zawarcie umowy następuje po pozytywnej weryfikacji tożsamości kredytobiorcy. W przypadku nowych klientów taka weryfikacja jest dokonywana poprzez przelew kwoty 1 zł z rachunku kredytobiorcy prowadzonego przez inny bank. Może też być wymagane przesłanie do banku skanu dowodu osobistego oraz dokumentów (w wersji elektronicznej) potwierdzających źródło i wysokość dochodu kredytobiorcy. Dotychczasowi klienci banku potwierdzają tożsamość, powtórnie logując się do bankowości internetowej ii wpisując tam kod przysłany przez bank w wiadomości SMS.

Podstawowe informacje o Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Grupa jest obecna na polskim rynku od 2001 r., jednak marka Santander Consumer Bank pojawiła się w roku 2006 r. Santander Consumer Bank pozycjonuje się jako „bank od kredytów”, ale jego oferta jest szersza. Klientom indywidualnym oferuje nie tylko kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe, ale też produkty depozytowe. Z kolei oferta banku dla firm to produkty kredytowe dla dealerów i komisów samochodowych a także lokaty dla klientów instytucjonalnych.