Kredyt Pocztowy Bank Pocztowy

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym w ofercie standardowej wynosi 200 tys. zł Kredyt jest udzielany na okres nie przekraczający 10 lat. Oprocentowanie kredytu jest zmienne.

Warunki ogólne

Maksymalna kwota
200 tys. zł
Wysokość raty
Oprocentowanie
10,00-10,50%
RRSO
17,79%

Parametry konta

Oprocentowanie
10,00-10,50%
zmienne
Prowizja
do 25%
stawka zależy od klasy ryzyka, kwoty kredytu, posiadanego ubezpieczenia i kanału dystrybucji
Maksymalna kwota
200 tys. zł
Maksymalna okres spłaty
10 lat
Kalkulator raty kredytu
przykładowe wyliczenia tylko dla ofert promocyjnych
RRSO
17,79%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 12,47% przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 03 stycznia 2022 r. na okres 114 miesięcy, bez ubezpieczenia, całkowita kwota kredytu 62 000,00 zł (bez kredytowanych kosztów kredytu), spłacany do 3. dnia każdego miesiąca w równych ratach w kwocie 907,02 zł, ostatnia rata wyrównująca 905,85 zł, oprocentowanie zmienne 10,50% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 41 399,11 zł (w tym: odsetki 38 135,95 zł, prowizja 3 263,16 zł), całkowita kwota do zapłaty 103 399,11 zł.

Kalkulator kredytowy na stronie Banku Pocztowego

Na stronie internetowej Banku Pocztowego nie ma pełnego kalkulatora kredytowego, który pozwalałby oszacować koszty kredytu dla wybranej kwoty i okresu spłaty. Bank prezentuje za to wyliczenia raty dla przykładowych kwot kredytu i okresów spłaty w ramach ofert specjalnych.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym w pełni zdalnie.

Możliwość w pełni zdalnego zaciągnięcia kredytu gotówkowego mają przede wszystkim dotychczasowi klienci Banku Pocztowego. W procedurze online cały proces odbywa się całkowicie zdalnie, identyfikacja klienta następuje poprzez logowanie do bankowości internetowej. Kredyt jest udzielany na oświadczenie, a klient nie musi dołączać do wniosku dokumentów dochodowych. Podpisanie umowy następuje za pomocą kodu przesyłanego w wiadomości SMS. Maksymalna kwota kredytu udzielonego w tym trybie to 50 tys. zł.

50 tys. zł to też górna granica kredytu udzielanego dotychczasowym klientom przez telefon. Również w tej procedurze kredyt jest udzielany na oświadczenie, a klient nie musi dołączać do wniosku dokumentów dochodowych. Wnioskujący jest identyfikowany na podstawie odpowiedzi, jakich udzieli na zadane przez pracownika pytania, a podpisanie umowy następuje za pomocą kodu przesyłanego w wiadomości SMS.

Nowy klient banku może przez telefon pożyczyć do 4,5  tys. zł. Pracownik banku w wiadomości SMS przekazuje wnioskującemu link do aplikacji mobilnej oraz kod weryfikacyjny potrzebny do jej bezpiecznego pobrania. Korzystając z tego narzędzia, należy dokonać weryfikacji na selfie, przesyłając do banku wizerunek twarzy i zdjęcia dowodu osobistego. Kredyt jest udzielany na oświadczenie, a klient nie musi dołączać do wniosku dokumentów dochodowych. Podpisanie umowy następuje za pomocą kodu przesyłanego w wiadomości SMS.

 

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, oferuje usługi finansowe poprzez bankowość cyfrową, sieć własną oraz liczącą 4,7 tys. placówek sieć Poczty Polskiej.

Główny akcjonariusz Banku, Poczta Polska S.A., posiada 75% akcji (minus dziesięć akcji). Drugim jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. – 25% akcji (plus dziesięć akcji).

Z usług Banku Pocztowego korzysta obecnie ponad 800 tys. klientów.