Kredyt samochodowy kalkulator

Aleksander Jagiełło
Aleksander Jagiełło
REDAKTOR Artykuł: 15.03.2022, Aktualizacja 22.04.2022

Posiadanie własnego auta to ogromna wygoda i niezależność, a także łatwość przemieszczania się. Nie trzeba wydawać pieniędzy na taksówkę bądź dopasowywać się do rozkładu jazdy publicznych środków transportu. Niestety, mało kto może pozwolić sobie na zakup auta za gotówkę. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt samochodowy. Aby wybrać ten naprawdę dobry, warto postawić na narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy kalkulator

Kalkulator kredytów samochodowych – co to?

Kalkulator kredytu samochodowego to narzędzie, z pomocą którego można porównać ze sobą kredyty samochodowe różnych banków,
a jednocześnie wykonać oszacowanie dotyczące kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z pożyczeniem pieniędzy na zakup samochodu. Obecnie znalezienie kalkulatora kredytu samochodowego nie stanowi najmniejszego problemu. Warto pamiętać, że dostępne są także inne rodzaje kalkulatorów kredytowych. Klienci mogą postawić między innymi na kalkulator zdolności kredytowej. To proste w obsłudze narzędzie pozwala na szybką ocenę własnej zdolności kredytowej. Dostępny jest także kalkulator pożyczek innych niż te na zakup auta. W grę wchodzi na przykład kalkulator kredytowy konsolidacyjny.

Kalkulator rat kredytu samochodowego – do czego można go wykorzystać?

Kalkulator rat kredytu samochodowego to odmiana kalkulatora kredytowego. Jest to narzędzie, które można wykorzystać wówczas, gdy chcemy oszacować ilość, a tym samym wysokość rat. Aby skorzystać z takiego kalkulatora, niezbędne jest podanie:

  • wysokości zobowiązania;
  • wysokości oprocentowania;
  • ilości rat, na które chcemy rozłożyć kredyt;
  • rodzaju rat.

Jeśli chodzi o rodzaj rat, to w grę wchodzą zarówno raty malejące, jak i raty stałe. Kredyt samochodowy może być także kredytem balonowym, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z ratą balonową.

Kalkulator kredytu samochodowego online – czy takie narzędzie to dobry wybór?

Każdy, kogo interesuje kalkulator kredytu samochodowego może być pewny, że narzędzie takie znajdzie w Internecie. Nie należy obawiać się korzystania z niego. Kalkulator kredytu na samochód online jest narzędziem w pełni bezpiecznym, które do wykonania obliczeń nie potrzebuje żadnych danych dotyczących naszej tożsamości. Co ważne, korzystanie z takiego kalkulatora kredytowego jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki, wpisując w nie właściwe dane, a następnie kliknąć „oblicz”. Po zaledwie kilku chwilach naszym oczom ukażą się interesujące nas wyniki. Mogą one dotyczyć naszej zdolności kredytowej, która niezbędna jest do tego, aby zaciągnąć kredyt na samochód bądź poszczególnych kredytów samochodowych, jakie dostępne są na rynku. Kalkulator kredytów na auto to narzędzie niezwykle uniwersalne, które ma naprawdę duże możliwości.

Czy na podstawie danych z kalkulatora kredytu na auto można podjąć decyzję kredytową?

Wiele osób jest przekonanych, że kalkulator kredytu na samochód to narzędzie dostarczające wiążących danych, jeśli chodzi o kredyt na zakup auta. Tymczasem trzeba wyraźnie podkreślić, że wszystkie informacje, jakie uzyskujemy z kalkulatora, mają charakter szacunkowy i nie są wiążące. Nie muszą być zgodne z tym, co aktualnie znajduje się w ofercie banku. Oczywiście warto pamiętać, że najlepsze kalkulatory są regularnie aktualizowane i pozwalają na porównywanie ze sobą tego, co proponują banki. Może jednak zdarzyć się tak, że bank zmienił to, co proponuje klientom, a w kalkulatorze nie zdążono tego uwzględnić. Dlatego każdy, kto chce zakupić auto na kredyt powinien pamiętać, aby kalkulator kredytowy traktować jako wskazówkę, a nie coś ostatecznego. Dokładnie tak samo jest w przypadku innych kalkulatorów kredytowych. W grę wchodzi na przykład kredyt mieszkaniowy kalkulator oraz kredyt dla firm kalkulator.

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu celowego. Bank przyznaje go po to, aby klient mógł kupić samochód. Oznacza to, że pożyczonych od banku w ramach kredytu samochodowego pieniędzy nie można wydać inaczej niż na zakup auta. Warto jednak pamiętać, że nie musi to być samochód w ścisłym tego słowa znaczeniu. Okazuje się, że kredyty samochodowe pozwalają na sfinansowanie zakupu nie tylko samochodu osobowego, ale również:

  • motocykla;
  • łodzi;
  • jachtu;
  • skutera.

Warto pamiętać, że dla osób planujących zakup samochodu bądź innego środka transportu kredyt samochody jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż kredyt gotówkowy. Doskonale pokazuje to kalkulator kredytów samochodowych.

Jak może być spłacany kredyt samochodowy?

Jeśli chodzi o sposób spłaty, kredyty samochodowe mocno różnią się od innych rodzajów kredytów oferowanych przez banki. Decydując się na kredyt na zakup środka transportu, możemy postawić na standardowy model spłaty. Wówczas oddajemy do banku pieniądze
w comiesięcznych ratach. Okres kredytowania może wynosić nawet kilkanaście lat. Taki sposób spłaty jest tożsamy z tym, jak spłacane są inne kredyty bankowe. Banki proponują również kredyty na samochód:

  • balonowe.

W przypadku kredytu balonowego okres kredytowania wynosi na ogół około trzech lat. Decydując się na niego, trzeba pamiętać, że niezbędny będzie wkład własny, który powinien wynosić około 10% całej wartości kredytu. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość wymiany auta na nowe. Trzeba to jednak zrobić przed zapłaceniem ostatniej raty.

Kredyt samochodowy jednoratowy to tak zwany kredyt 50/50 bądź 60/40. Jest to najtańszy spośród wszystkich kredytów samochodowych. Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie jest on oprocentowany. Decydując się na niego, trzeba mieć jednak spory wkład własny.
W większości wypadków banki wymagają wpłaty 50% kwoty stanowiącej wartość samochodu. Po czasie ustalonym w umowie kredytobiorca musi wpłacić jedną ratę. Dobry kalkulator kredytów samochodowych uwzględnia wszystkie trzy rodzaje systemu spłaty. Dzięki temu osoba zainteresowana zakupem auta na kredyt może wybrać rozwiązanie wpisujące się w jej oczekiwania i możliwości finansowe.

Co wpływa na koszt kredytu samochodowego?

Decydując się na pożyczenie pieniędzy z banku, trzeba pamiętać, że oddać należy kwotę wyższą niż ta, którą pożyczyliśmy. Bank musi bowiem na kredycie zarobić. Kredyt samochodowy nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Na ostateczny koszt kredytu samochodowego wpływa wysokość:

  • odsetek;
  • opłat dodatkowych.

Tym, co jasno wskazuje, ile ostatecznie będzie kosztował nas kredyt jest wartość RRSO, która wyrażana jest w procentach. Jest to rzeczywista roczna stopa procentowa, która obejmuje wszystkie składowe kredytu. Warto pamiętać, że RRSO jest zawsze obliczana w dokładnie taki sam sposób. To właśnie dlatego jest to istotny wskaźnik, jeśli chcemy porównać między sobą kredyty samochodowe oferowane przez różne banki. Dobry kalkulator kredytu samochodowego online zawsze uwzględnia wartość RRSO. Porównanie tego parametru jest najlepszym sposobem, aby szybko dowiedzieć się, który kredyt będzie dla nas najbardziej korzystny.

Warto pamiętać, że kredyt to zawsze nie tylko kwota, którą pożycza nam bank. Dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy będziemy w stanie unieść takie zobowiązanie finansowe. Każdy kredyt trzeba bowiem spłacić.
W przeciwnym razie narażamy się na poważne problemy finansowe. Kalkulator kredytów samochodowych pozwoli oszacować swoje możliwości.

Czy przy udzielaniu kredytu samochodowego bank ocenia zdolność kredytową?

Każdy kredyt bankowy wiąże się z oceną zdolności kredytowej. Kredyt samochodowy nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Decydując się na zakup samochodu na kredyt, należy pamiętać, że bank będzie oczekiwał przedstawienia takich dokumentów, jak:

  • zaświadczenie o zatrudnieniu;
  • zaświadczenie o zarobkach.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, to banki najbardziej przychylnie patrzą na tych klientów, którzy świadczą pracę na podstawie umowy o pracę. Umowa zlecenie i umowa o dzieło znacznie zmniejszają szanse na otrzymanie kredytu. Warto pamiętać, że w przypadku umowy o pracę liczy się także czas, na jaki została zawarta. Banki najchętniej udzielają kredytów na zakup samochodu osobom, które mogą pochwalić się umową
o pracę na czas nieokreślony. Według analityków finansowych z taką umową wiążę się najmniejsze ryzyko kredytowe.

Zarobki w istotny sposób wpływają na poziom zdolności kredytowej. W tym przypadku zasada jest prosta: im wyższe zarobki, tym wyżej oceniana zdolność kredytowa. Przedstawiając zaświadczenie o zarobkach, warto pamiętać o tym, aby dostarczyć do banku dokumenty obrazujące wszystkie osiągane dochody. W niektórych bankach niezbędne jest dostarczenie zaświadczenia wystawionego przez Urząd Skarbowy, a dotyczącego wysokości dochodów za ubiegły rok podatkowy. W takim zaświadczeniu ujęte są wszystkie źródła dochodów, co jest niewątpliwie korzystne dla oceny zdolności kredytowej.

Jak złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

Złożenie wniosku kredytowego o kredyt samochody jest bardzo proste i – co ważne – możliwe dzisiaj na kilka sposobów. Przede wszystkim można to zrobić w oddziale banku. Wymaga to jednak osobistego pojawienia się w placówce, co dla wielu osób oznacza niemałą stratę czasu. Obecnie większość banków umożliwia swoim klientom złożenie wniosku o kredyt samochodowy za pośrednictwem Internetu. Rozwiązanie to jest najczęściej dostępne dla tych osób, które mają konto internetowe w danym banku. Warto pamiętać, że kredytem samochodowym może zajmować się również salon, w którym planujemy zakupić auto. Dealerzy bardzo często oferują różne formy kredytowania, wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom klientów. Wówczas wystarczy odwiedzić salon samochodowy, aby kupić auto na kredyt. Rozwiązanie to gwarantuje wygodę i oszczędność czasu.

Czy kredyt samochodowy pozwala na sfinansowanie zakupu używanego auta?

Wiele osób sądzi, że kredyt samochodowy to rozwiązanie dostępne wyłącznie dla tych osób, które planują zakup nowego auta. Tymczasem okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki kredytowi samochodowemu zakupić również używany pojazd. Większość banków nie robi z tym żadnych problemów. Dzięki temu z kredytu samochodowego może skorzystać zdecydowanie większa grupa klientów.

Chcąc na kredyt kupić używany samochód, warto pamiętać, że rozwiązanie to jest najbardziej korzystne wówczas, gdy planujemy zakup auta, które nie jest starsze niż pięć lat. W przypadku starszych samochodów bank może niezbyt chętnie pożyczyć pieniądze. Jeśli mimo wszystko to zrobi, może wymagać większego pakietu zabezpieczeń. Dla wielu osób to jednak kredyt samochodowy jest jedyną szansą, aby kupić auto.

Jakie są sposoby zabezpieczenia kredytu samochodowego?

Banki, które oferują swoim klientom kredyty samochodowe, muszą dbać również o swoje interesy. Dlatego stosowane są różne sposoby zabezpieczenia kredytu, które mają uchronić bank przed stracą, jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać zobowiązania. Przed niewypłacalnością bank może chronić:

  • zastaw rejestrowy;
  • ubezpieczenie kredytu;
  • przewłaszczenie na zabezpieczenie;
  • depozyt karty pojazdu.

Stosowana jest także cesja praw z polisy autocasco. Pod względem możliwych zabezpieczeń kredyty samochodowe znacznie różnią się od innych kredytów dostępnych na rynku. Warto pamiętać, że dobry kalkulator kredytowy samochodowy uwzględnia również kwestie możliwego zabezpieczenia.

Na czym polega zastaw rejestrowy?

Zastaw rejestrowy oznacza, że w dowodzie rejestracyjnym pojazdu znajdzie się nazwa banku. Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać kredyt, bank będzie mógł zaspokoić z niego swoje roszczenia. Co ważne, będzie miał pierwszeństwo przed innymi wierzycielami. Zastaw rejestrowy zawsze musi być zgłoszony w sądzie rejestrowym. Co ważne, zapis ten nie zniknie automatycznie po tym, jak spłacimy kredyt. Po zapłaceniu ostatniej raty trzeba uzyskać od banku oświadczenie, z którego jasno wynika, że nie ma żadnych roszczeń. Pozwala to na usunięcie wpisu
z rejestru.

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie?

W przypadku tej formy zabezpieczenia mamy do czynienia z przeniesieniem na bank udziału we własności samochodu. Co to oznacza
w praktyce? Bank, od którego pożyczyliśmy pieniądze na zakup auta jest jego współwłaścicielem. Jest to ujęte w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli spłacimy kredyt w całości, bank przeniesie na nas pełnię praw własności. Jeżeli jednak nie będziemy spłacać kolejnych rat, bank może przejąć samochód, a następnie go sprzedać. Wszystko oczywiście po to, aby odzyskać pieniądze. Uwaga: w przypadku przewłaszczenia karta pojazdu przez cały czas kredytowania znajduje się w posiadaniu banku.

Ciekawą formą przewłaszczenia jest przewłaszczenie warunkowe. W tym przypadku w dowodzie rejestracyjnym nie znajdziemy informacji
o tym, że bank jest współwłaścicielem samochodu. Stanie się nim dopiero wtedy, kiedy kredytobiorca nie będzie spłacał kredytu.

Czym jest cesja praw z polisy AC?

W przypadku tego zabezpieczenia bank jest chroniony na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W grę wchodzi tu przede wszystkim szkoda całkowita auta, a także jego kradzież. Co to oznacza w praktyce? Jeśli auto zostanie skradzione, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie instytucji finansowej, która sfinansowała zakup pojazdu. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę kredytu. Podobnie będzie wówczas, gdy szkody powstałe na skutek kolizji zostaną uznane za szkodę całkowitą. Warto pamiętać, że jeśli firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania, to bank musi wystąpić na drogę sądową. Kredytobiorca unika w ten sposób potyczki
w sądzie. Zdarza się, że niektóre firmy ubezpieczeniowe nie dopuszczają cesji z polisy AC. Jeśli bank wymaga więc takiej formy zabezpieczenia kredytu, należy dopytać ubezpieczyciela czy będzie to możliwe. Niektóre banki wymagają, aby polisa AC obejmowała cały okres kredytowania. Co więcej, nakładają na kredytobiorcę obowiązek dostarczania kolejnych umów, jeśli poprzednie się skończyły.

Jakie ubezpieczenie auta jest potrzebne przy zakupie na kredyt?

Decydując się na zakup samochodu na kredyt, należy pamiętać, że banki bardzo często wymagają wykupienia nie tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC. O ile polisę OC musimy mieć niezależnie od tego, jak finansujemy zakup auta (tyczy się to nawet osób kupujących za gotówkę), o tyle w przypadku kredytu bankowego wymagania są dużo większe. Standardem jest oczywiście polisa AC, która normalnie nie jest obowiązkowa i tak naprawdę decyduje się na nią mało właścicieli aut. Zapewnia ona jednak ochronę w przypadku chociażby kradzieży samochodu czy zderzenia ze zwierzęciem na drodze. Niektóre banki oferują swoim klientom pakiet ubezpieczenia samochodowego, które dodatkowo obejmuje także polisę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz assistance, która zapewnia nam wsparcie pomocy drogowej podczas różnych zdarzeń, na przykład usterki, która przytrafiła się nam w trakcie jazdy. UWAGA: bank może zaproponować nam ubezpieczyciela, ale nie może zmusić do skorzystania z jego oferty. Jeśli jednak pakiet ubezpieczeniowy jest wymagany, a my nie zdecydujemy się na jego wykupienie, nie otrzymamy kredytu na auto. Kalkulator kredytowy kredytu samochodowego na ogół uwzględnia kwestie dotyczące wymaganego przez bank ubezpieczenia.

Jakie zalety ma kredyt samochodowy?

Decydując się na zakup auta, warto pamiętać, że kredyty samochodowe mają wiele zalet. Przede wszystkim dla wielu osób jest to jedyna szansa na kupno samochodu. Tak naprawdę mało kto może pozwolić sobie na kupno pojazdu za gotówkę. Jeśli musimy pożyczyć pieniądze, kredyt samochodowy jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż kredyt gotówkowy. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń, które znacząco zmniejszają ryzyko ponoszone przez bank. W efekcie taki kredyt kosztuje po prostu dużo mniej. Kredyty samochodowe mogą być udzielane nawet na dziesięć lat. Dzięki temu można znacznie obniżyć ratę kredytu, co oznacza dużo mniejsze obciążenie domowego budżetu. Wysokość raty można bez większych problemów dopasować do własnych możliwości finansowych. Kredyty samochodowe mogą opiewać na naprawdę wysokie kwoty. To, jaką sumę pieniędzy może na zakup samochodu pożyczyć nam bank, uzależnione jest od posiadanej zdolności kredytowej. Im jest ona wyższa, tym wyższy będzie kredyt samochodowy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kredyt samochodowy można spłacać w standardowej formie, ale można również zdecydować się na ratę balonową. W grę wchodzi także kredyt 50/50 oraz 40/60. Tym samym każdy może bez większych problemów dopasować kredyt samochodowy do własnych oczekiwań
i potrzeb.

UWAGA: banki nie finansują zakupu pojazdów w każdym wieku. Większość oferuje kredyty samochodowe na auta, które nie są starsze, jak dziesięć lat, preferując jednak te, których wiek nie przekracza lat pięciu. Kwestie te ujmuje dobrze kalkulator pożyczki samochodowej. Warto kwestie te dokładnie sprawdzić zanim zdecydujemy się szukać samochodu. Może bowiem okazać się, że na wybrany przez nas pojazd bank nie będzie nam chciał pożyczyć pieniędzy z uwagi na jego zbyt duży wiek.

Czy kredyt gotówkowy na zakup auta to dobry wybór?

Większość osób planujących zakup samochodu decyduje się na dedykowany kredyt samochodowy. Można jednak postawić także na kredyt gotówkowy, a pochodzące z niego pieniądze wydać na kupno pojazdu. Rozwiązanie takie jest korzystne dlatego, że bank nie sprawdza ani stanu technicznego auta, ani jego wieku. Można więc postawić na tak naprawdę dowolny pojazd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pożyczyć
z banku kwotę większą niż ta potrzebna nam do sfinansowania zakupu samochodu, a nadwyżkę wydać na inny cel, na przykład na remont samochodu czy zakup dodatkowych elementów wyposażenia. W przypadku takiego kredytu nie musimy również martwić się przeniesieniem praw własności do samochodu na bank.

W przypadku kredytu gotówkowego musimy liczyć się ze zdecydowanie wyższą wartością RRSO, co w praktyce oznacza, że kredyt będzie kosztował nas po prostu dużo więcej. Decydując się na takie rozwiązanie, należy więc poważnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od kredytu i na czym tak naprawdę najbardziej nam zależy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatorów kredytowych, które jasno pokażą, jaki wybór będzie w naszym przypadku najlepszy.

Alternatywą dla kredytu samochodowego jest leasing. Jest to jednak rozwiązanie, które największą popularnością cieszy się wśród firm
i przedsiębiorców. Osoby prywatne nadal wolą sięgać po klasyczny kredyt.

Czy kalkulator kredytu gotówkowego na samochód pomaga w podjęciu dobrej decyzji kredytowej?

Czy warto korzystać z rankingów kredytowych?

Narzędziem podobnym do kalkulatorów kredytowych są kredytowe rankingi, które również cieszą się niemałą popularnością. Warto jednak pamiętać, że działają one na nieco innej zasadzie. Przede wszystkim w ich przypadku nie ma możliwości skonfigurowania pod indywidualne potrzeby. Kalkulator kredytu na nowe auto pozwala na wskazanie kwoty kredytu, która nas interesuje, a także wprowadzenie danych dotyczących planowanej pożyczki bankowej. W rankingu skazani jesteśmy na wybrane przez autora dane. W efekcie może okazać się, że taki ranking niekoniecznie odpowiada na pytania, które nas interesują. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc kalkulator pożyczki na auto niż ranking.

Kalkulator kredytu na nowy samochód to narzędzie, które okazuje się być bardzo pomocne, jeśli chodzi o wybór najlepszego kredytu spośród wszystkich aktualnie dostępnych na rynku. Warto pamiętać, że podobnie działają także inne kalkulatory kredytowe. Przykładem jest chociażby kalkulator mieszkaniowy, który jest niezwykle pomocny wówczas, gdy planujemy zakup własnego mieszkania. Obsługa kalkulatorów kredytowych jest niezwykle prosta, a dostarczane informacje pozwalają na szybkie zorientowanie się w ofercie kredytowej banków.

 

Aleksander Jagiełło
Aleksander Jagiełło
REDAKTOR Artykuł: 15.03.2022, Aktualizacja 22.04.2022

Polecamy

Warto wiedzieć

Inwestowanie - co to jest, na czym polega, jak zacząć i jakie inwestycje przynoszą największy zysk?

Inwestowanie – co to jest, na czym polega, jak zacząć i jakie inwestycje przynoszą największy zysk?

Jak rozpocząć inwestowanie w bezpieczny i pewny sposób? W co warto inwestować? Sprawdź!

Inwestowanie na giełdzie krok po kroku

Inwestowanie na giełdzie krok po kroku

Każdy ekspert z pewnością potwierdzi, że zaoszczędzone pieniądze trzeba pomnażać, poprzez ich inwestowanie. Sprawdź, jakie faktycznie przynosiły korzyści?

Jak wybrać konto dla dziecka

Jak wybrać konto dla dziecka?

W niektórych bankach konto osobiste można założyć nawet noworodkowi. Jednak aż do ukończenia 13. roku życia dziecko nie będzie mogło zbyt wiele zrobić z pieniędzmi, które zostały wpłacone na jego rachunek.

Jakie są formy inwestowania?

Jakie są formy inwestowania?

Przechowywanie pieniędzy na koncie nie przynosi żadnych zysków, a środki są dosłownie zjadane przez inflację. Istnieją różne formy inwestowania, pozwalające nawet osobom niedoświadczonym i bez specjalistycznej wiedzy na powiększanie majątku.

Kredyt na fotowoltaikę

Kredyt na fotowoltaikę

Zastanawiacie się nad zamontowaniem ogniw fotowoltaicznych? Przed zaciągnięciem pożyczki na fotowoltaikę warto przeanalizować potrzeby swojego gospodarstwa domowego, oszacować budżet i poszukać najbardziej optymalnej oferty na montaż ogniw słonecznych.

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Każdy inwestor jest wyjątkowy – nie tylko z uwagi na kapitał, jakim dysponuje, ale także ze względu na jego unikalny profil psychologiczny oraz demograficzny. Doradca finansowy doskonale wie, w co inwestować pieniądze i jakie konkretnie zagrożenia są związane z poszczególnymi typami inwestycji.