mBank eKonto osobiste

Podstawowym kontem osobistym w ofercie mBanku eKonto osobiste. To rachunek bezwarunkowo bezpłatny, do którego wydawana jest warunkowo bezpłatna karta płatnicza.

Warunki ogólne

Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł

Parametry konta

Bank
mBank
Konto
eKonto osobiste
Typ konta
Warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą (debetową lub kredytową) min. 350 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł
bez prowizji wypłaty 100 zł lub wyższe
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
3,5-5%, min. 99 zł w pierwszym roku, 3,5%, min. 99 zł w kolejnych
Uwagi

Ile kosztuje eKonto Osobiste w mBanku

Nietypowym rozwiązaniem zastosowanym w cenniku eKonta Osobistego jest sposób naliczania prowizji za podejmowanie gotówki z krajowych bankomatów. Dla posiadaczy tego rachunku darmowe są wypłaty ze wszystkich sieci, ale pod warunkiem, że kwota takiej transakcji wynosi 100 zł lub więcej.

Jak otworzyć eKonto Osobiste w mBanku

mBank umożliwia otwarcie eKonta osobistego na kilka sposobów: 

Wniosek składany przez Internet, podpisanie umowy w placówce lub przez kuriera – tożsamość klienta jest weryfikowana na podstawie okazanego dowodu tożsamości.

Wniosek składany w placówce, podpisanie umowy w placówce – tożsamość klienta jest weryfikowana na podstawie okazanego dowodu tożsamości, konto klient aktywuje sam przy pomocy pakietu aktywacyjnego, który dostaje w wiadomości SMS.

Przez selfie. Po pobraniu aplikacji banku klient wybiera produkt oraz uzupełnia swoje dane na ekranie smartfona. Gdy poprawnie uzupełni wniosek, wybierze kartę oraz wyrazi niezbędne zgody, zostanie automatycznie przekierowany do aplikacji, w której bank potwierdzi jego tożsamość, najpierw przez weryfikację dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). W kolejnym etapie klient zostanie poproszony o zrobienie selfie i nagranie kilku krótkich video z widokiem twarzy. Po poprawnej weryfikacji, bank przedstawi klientowi umowę a ten podpisze ją z pomocą kodu z wiadomości SMS. Tak otwarte konto może być aktywne jeszcze tego samego dnia.

Przez e-dowód, a więc dowód osobisty z warstwą elektroniczną, wydany od marca 2019 r. Na stronie internetowej banku należy wybrać typ rachunku, uruchomić wniosek i podać potrzebne dane. Następnie po wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu, należy zeskanować w aplikacji eDO App widoczny we wniosku kod QR lub przepisać numer umieszczony pod nim. W następnym kroku należy przyłożyć telefon tylną stroną do e-dowodu i zaakceptować operację kodem PIN nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu. Gdy bank potwierdzi tożsamość wnioskującego, należy jeszcze uzupełnić dane kontaktowe i zatwierdzić umowę kodem z wiadomości SMS.

Promocje dla otwierających eKonto osobiste w mBanku

mBank regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste. Często dodatkowe premie przysługują za otwarcie rachunku w trybie całkowicie zdalnym i/lub za otwarcie konta dla dziecka wraz z rachunkiem dla dorosłego. Częścią promocji bywa też czasowo podwyższone oprocentowanie oszczędności.

Inne konta osobiste w mBanku

mBank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- eKonto możliwości (dla młodych),
- eKonto Junior (dla dzieci),
- mKonto Intensive (rachunek premium),
- rachunek podstawowy (konto wymagane prawnie).

Podstawowe informacje o mBanku

mBank powstał w 2000 roku jako marka detaliczna BRE Banku. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Bank obsługuje klientów detalicznych i korporacyjnych, posiada też ofertę z zakresu bankowości prywatnej. Jest notowany na GPW, a jego większościowym akcjonariuszem jest Commerzbank.