mBank rachunek oszczędnościowy Moje Cele

Rachunek oszczędnościowy Moje Cele w mBanku ma wbudowany mechanizm ułatwiający oszczędzanie przy okazji codziennego korzystania z usług banku. Po płatności kartą, wypłacie z bankomatu lub zleceniu przelewu niewielkie sumy są automatycznie przenoszone z konta osobistego na oszczędnościowe.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
8,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
0,5-7,0%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
mBank
Rachunek
Rachunek oszczędnościowy Moje Cele
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
8,00%
dla nowych klientów otwierających ROR w mBanku (i dotychczasowych nieaktywnych klientów), dla kwot do 50 tys. zł, przez 3 miesiące, pod warunkiem zwiększania salda na rachunku o minimum 100 zł/ mies. i skorzystania z oferty online. Promocja trwa od 9.02.2023 r. do 31.08.2023 r. Do promocji możesz przystąpić od 09.02.2023r. do 31.05.2023r.
Pozostałe stawki oprocentowania
0,5-7,0%
dla nowych klientów otwierających ROR w mBanku (i dotychczasowych nieaktywnych klientów), dla kwot do 50 tys. zł, przez 3 miesiące, pod warunkiem zwiększania salda na rachunku o minimum 100 zł/ mies. i skorzystania z oferty inaczej niż online: 7,3%; dla regularnie oszczędzających i kwot do 20 tys. zł: 1,5%; standardowo 0,5%
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew miesięcznie
inne 9 zł
Uwagi/ ograniczenia

Posiadacze rachunków oszczędnościowych Moje Cele mają do dyspozycji  mechanizmy ułatwiające oszczędzanie. Bank proponuje im kilka sposobów automatycznego przenoszenia niewielkich sum z konta osobistego na oszczędnościowe. I tak można się zdecydować, by trafiały tam zaokrąglenia wykonywanych transakcji (np. po płatności kartą na 26 złotych, z ROR zejdzie 30 zł, z czego 4 zł trafią na rachunek Mój Cel), określony procent wartości wykonywanych transakcji (od 1% do 15%; gdy np. klient wybierze 5%, po zapłaceniu kartą 26 zł, na konto Moje Cele trafi 1,3 zł) lub stała kwota od 3 do 30 zł po każdej transakcji.

Promocyjne oprocentowanie rachunku Moje Cele jest oferowane nowym klientom oraz dotychczasowym klientom, którzy dotąd nie oszczędzali aktywnie w mBanku, a teraz dopilnują, by saldo na rachunku Moje Cele zwiększało się przynajmniej o 100 zł miesięcznie. Dodatkowo wysokość promocyjnego oprocentowania zależy od tego, czy rachunek został otwarty online, czy w inny sposób. Poza tą promocją proponowane przez bank stawki są mało atrakcyjne.

Z eKonta oszczędnościowego można wykonać jeden bezpłatny przelew internetowy w miesiącu. Następne transfery środków z konta są obciążone prowizją. Jej wysokość jest typowa dla cenników kont oszczędnościowych.

Podstawowe informacje o mBanku

mBank powstał w 2000 roku jako marka detaliczna BRE Banku. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Bank obsługuje klientów detalicznych i korporacyjnych, posiada też ofertę z zakresu bankowości prywatnej. Jest notowany na GPW, a jego większościowym akcjonariuszem jest Commerzbank.