Nest Bank Nest Konto

Podstawowym kontem osobistym w ofercie Nest Banku jest Nest Konto. To rachunek, z którego korzysta się bez stałych miesięcznych opłat. Bezpłatne jest zarówno prowadzenie konta, jak i korzystanie z wydanej do niego karty płatniczej.

Warunki ogólne

Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 6 zł

Parametry konta

Bank
Nest Bank
Typ konta
Bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0
bez opłaty za używanie karty
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 6 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Euronet
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
4 zł
Uwagi

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto wyróżnia się brakiem stałych miesięcznych opłat. Tego typu ofert jest na rynku niewiele. Zazwyczaj opłaty za konto osobiste i/lub kartę debetową do tego konta są naliczane warunkowo. Aby ich nie ponosić, posiadacz rachunku musi się wykazać aktywnością -  zapewnić wpływy na konto w wysokości wskazanej przez bank czy regularnie dokonywać płatności kartą.

Jak otworzyć Nest Konto w Nest Banku

Wniosek o otwarcie Nest Konta można wypełnić online na stronie internetowej banku, a umowę podpisać w wybranej placówce, po okazaniu dowodu osobistego. Można go także wypełnić w placówce, przy pomocy doradcy – wtedy również niezbędny będzie dowód tożsamości. Konto jest aktywne zaraz po podpisaniu umowy, a karta płatnicza wysyłana jest pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Sposobem potwierdzenia tożsamości może być także przelew weryfikacyjny. Nowy klient  wypełnia wniosek o konto online, na stronie internetowej Nest Banku, a następnie na swoje konto w innym banku i zatwierdza przygotowany przelew weryfikacyjny na 1 zł (ta kwota jest mu później zwracana). Konto jest aktywne w 15 minut po złożeniu wniosku i wykonaniu przelewu, o ile tożsamość klienta została pozytywnie zweryfikowana. Karta płatnicza jest wysyłana pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest potwierdzenie tożsamości w czasie rozmowy wideo. Klient wypełnia wniosek o konto online na stronie internetowej banku, a następnie łączy się na rozmowę wideo z konsultantem. Klient w trakcie krótkiej rozmowy pokazuje konsultantowi dowód osobisty. Konsultant weryfikuje jego tożsamość, a chęć podpisania umowy potwierdzana jest przez kod sms. Następnie klient musi aktywować konto, logując się do bankowości internetowej lub mobilnej – może to zrobić zaraz po zakończeniu rozmowy. Także w tej procedurze karta płatnicza jest wysyłana pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Promocje dla otwierających Nest Konto w Nest Banku

Nest Bank nie prowadzi promocji, których elementem jest wyplata premii gotówkowe dla klientów otwierających Nest Konto. Nowym klientom są natomiast proponowane lokaty terminowe z podwyższonym oprocentowaniem oraz promocyjne, podwyższone oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym..

Inne konta osobiste w Nest Banku

Nest Bank oferuje też następujące konta osobiste:

Nest Konto Samodzielne – dla młodzieży w wieku 13-17 lat,
Nest Konto Waluta – konto walutowe prowadzone w EUR, USD lub GBP.

Podstawowe informacje o Nest Banku

Nest Bank  powstał w 2016 roku. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich firm, ale ma też ofertę dla klientów indywidulanych (konta i lokaty, a także produkty inwestycyjne). Bank nie jest notowany na GPW. Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz private equity AnaCap.