Nest Bank Nest Konto Oszczędnościowe

W pierwszych miesiącach po założeniu rachunku Nest Konto Oszczędnościowe nowi klienci Nest Banku korzystają z podwyższonego oprocentowania wpłaconych środków. Okres obowiązywania korzystniejszych warunków zależy od dnia podpisania umowy z bankiem.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,5%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
0,01-3%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Nest Bank
Rachunek
Nest Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
7,5%
przez 2 pełne miesiące kalendarzowe do kwoty 100 tys. zł
Pozostałe stawki oprocentowania
0,01-3%
3% po zakoczeniu obowiązywania stawki 7,50% do 30.09.2023 r., 0,01% standardowo
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy wewnętrzne
inne: 10 zł przelew zewnętrzny
Uwagi/ ograniczenia

Podwyższone oprocentowanie oszczędności na rachunku Nest Konto Oszczędnościowe to oferta kierowana wyłącznie do nowych klientów. W samym tym fakcie nie ma niczego niezwykłego, jednak szczegółowe zasady tej promocji są już mocno nietypowe. Otóż bank nalicza oprocentowanie według korzystniejszej stawki w miesiącu, w którym został otwarty rachunek oraz w trzech kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych. Realny czas obowiązywania korzystniejszych warunków może więc być zbliżony do czterech miesięcy (jeżeli umowa została podpisana w pierwszych dniach miesiąca) lub tylko do trzech miesięcy (jeśli jej podpisanie nastąpiło tuż przed końcem miesiąca. Bank określił w regulaminie maksymalną kwotę oszczędności, do której stosuje się promocyjną stawkę oprocentowania.

Nest Bank umożliwia dokonywanie dowolnej liczby darmowych przelewów z Nest Konta Oszczędnościowego na rachunek w Nest Banku. Natomiasy przelewy zewnętrzne są już płatne, a wysokość opłaty jest zbliżona do rynkowej średniej.

Podstawowe informacje o Nest Banku

Nest Bank powstał w 2016 roku. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich firm, ale ma też ofertę dla klientów indywidulanych (konta i lokaty, a także produkty inwestycyjne). Bank nie jest notowany na GPW. Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz private equity AnaCap.