Nest Bank Nest Skarbonka

Promocja dla posiadaczy rachunków Nest Skarbonka polega na podwyższeniu oprocentowania w pierwszych miesiącach po otwarciu konta. Warto zadbać o to, by otworzyć rachunek i wpłacić oszczędności w pierwszych dniach miesiąca kalendarzowego. To pozwala zmaksymalizować zyski z promocji.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
6,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
0,01-3,2%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Nest Bank
Rachunek
Nest Skarbonka
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
6,00%
dla kwot do 10 tys. zł w miesiącu otwarcia rachunku i przez sześć kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych
Pozostałe stawki oprocentowania
0,01-3,2%
WIBOR 3M - 4 p.p. dla kwot do 10 tys. zł poza promocją, 0,01% dla nadwyżki ponad 10 tys. zł
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew wewnętrzny miesięcznie
inne: 9 zł przelew wewnętrzny, 10 zł przelew zewnętrzny
Uwagi/ ograniczenia

Podwyższone oprocentowanie oszczędności na rachunku Nest Skarbonka jest oferowane nowym klientom. Zasady promocji obowiązującej w Nest Banku przewidują nietypowy okres obowiązywania korzystniejszej stawki. Nowy posiadacz rachunku Nest Skarbonka korzysta z niej w miesiącu, w którym otworzył rachunek oraz dodatkowo przez sześć kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych. Aby zmaksymalizować korzyści, umowę z bankiem dobrze jest podpisać na początku miesiąca. Podwyższonym oprocentowaniem objęta jest kwota do wysokości określonego przez bank limitu. Standardowe warunki oszczędzania przewidują dwie różne stawki oprocentowania, stosowane w zależności od salda rachunku.

Bank udostępnia klientom kalkulator ułatwiający oszczędzanie, zachęca też do aktywowania funkcji automatycznego przekazywania środków z ROR na rachunek oszczędnościowy.

Zasady podejmowania środków z rachunku Nest Skarbonka nie różnią się istotnie od tych, jakie inne banki proponują posiadaczom kont oszczędnościowych. Bez opłat można wykonać jeden przelew wewnętrzny w miesiącu, pozostałe są już płatne, a stawka za taką operację nie odbiega od rynkowej średniej.

Podstawowe informacje o Nest Banku

Nest Bank  powstał w 2016 roku. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich firm, ale ma też ofertę dla klientów indywidulanych (konta i lokaty, a także produkty inwestycyjne). Bank nie jest notowany na GPW. Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz private equity AnaCap.