PKO BP Konto Oszczędnościowe Plus

Na korzystniejsze oprocentowanie oszczędności zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym Plus mogą liczyć klienci PKO BP wpłacający na rachunek nowe środki. Bank pozwala na jeden darmowy przelew z rachunku miesięcznie, nie limituje za to liczby wypłat gotówkowych.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7,50%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
2%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
PKO BP
Rachunek
Konto Oszczędnościowe Plus
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
7,50%
dla nowych środków bez ograniczeń kwotowych przez 60 dni od pierwszej wpłaty w czasie trwania promocji (do 30 marca 2023 r.)
Pozostałe stawki oprocentowania
2%
2% dla pozostałych środków do 30.06.2023 r.
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatny jeden przelew miesięcznie
inne 9,99 zł
Uwagi/ ograniczenia

Z podwyższonego oprocentowania oszczędności zgromadzonych na Kontach Oszczędnościowych Plus mogą skorzystać klienci wpłacający na rachunek nowe środki. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 49 dni od dnia przystąpienia do promocji, a więc od dnia, kiedy nastąpi pierwszy wpływ nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus. Poza tą promocją stawka oprocentowania oszczędności jest nieatrakcyjna.

W PKO BP obowiązują typowe dla rachunków oszczędnościowych zasady wykonywania przelewów z Konta Oszczędnościowego Plus. Jedną taką operację w miesiącu można wykonać bezpłatnie, każda kolejna jest już obciążona prowizją, której wysokość mieści się w standardach rynkowych. Bezpłatne są natomiast wypłaty gotówki w oddziałach i agencjach PKO BP.

Podstawowe informacje o PKO BP

PKO BP jest bankiem uniwersalnym, łączącym dominującą rolę w sektorze detalicznym ze wzmacnianiem pozycji rynkowej w segmencie korporacyjnym i inwestycyjnym. Jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów  i rozległości sieci dystrybucji. Do banku należy marka Inteligo.