Pożyczka Internetowa Alior Bank

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Alior Banku wynosi 200 tys. zł Kredyt jest udzielany na okres nie przekraczający 10 lat. Oprocentowanie standardowego kredytu jest zmienne, ale w ofercie banku jest kredyt na okres od 3 do 5 lat ze stałym oprocentowaniem.

Warunki ogólne

Maksymalna kwota
200 tys. zł
Wysokość raty
Oprocentowanie
8,69%
RRSO
9,04%

Parametry konta

Oprocentowanie
8,69%
zmienne
Prowizja
0
brak prowizji
Maksymalna kwota
200 tys. zł
Maksymalna okres spłaty
10 lat
Kalkulator raty kredytu
brak kalkulatora na stronie internetowej
RRSO
9,04%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 9,04%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 19 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 23 138,23 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 4038,23 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 4038,23 zł; 54 miesięczne raty, w tym 53 równe raty w wysokości 428,49 zł, ostatnia rata: 428,26 zł. Kalkulacja została dokonana na 3.01.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kalkulator kredytowy na stronie Alior Banku

Na stronie internetowej Alior Banku nie ma kalkulatorów kredytowych, które pozwalałby oszacować koszty kredytu dla wybranej kwoty i okresu spłaty.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Alior Banku w pełni zdalnie.

Alior Bank stosuje uproszczoną, w pełni zdalną procedurę dla kredytów o wartości do 5 tys. zł (Pożyczka na Klik). Można go otrzymać na podstawie oświadczenia o dochodach, bez potrzeby ich dokumentowania. Wniosek składa się przez Internet, a potwierdzenie tożsamości wnioskującego jest dokonywanie na podstawie przelewu weryfikacyjnego – bank sprawdza, czy dane nadawcy przelewu są identyczne z danymi podanymi we wniosku o kredyt.

W przypadku Pożyczki Internetowej, której maksymalna kwota to 200 tys. zł, bank zastrzega sobie prawo do weryfikacji tożsamości klienta metodą na selfie. Konieczne wtedy będzie przesłanie zdjęć dowodu osobistego oraz nagrania twarzy, wykonanego zgodnie z instrukcją banku. Gdy wartość umowy kredytowej przekracza 70 tys. zł, dodatkowo wymagane jest wykupienie ubezpieczenia od utraty pracy i NNW oraz scedowanie praw z tej polis na bank. Przyznane środki są przelewane na wskazane przez wnioskującego konto.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Alior Bank SA rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. To bank uniwersalny, który kieruje ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Jako pierwszy w Polsce wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.