Ranking kont oszczędnościowych

Ranking Kont Osobistych Wrzesień 2022

1
Citi Handlowy CitiKonto
Typ konta
bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 8 zł

Złóż wniosek

Bank
Citi Handlowy
Konto
CitiKonto
Typ konta
bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0
bez opłaty za używanie karty
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 8 zł
bez prowizji cztery pierwsze wypłaty w miesiącu oraz wypłaty z bankomatów Citi Handlowego
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatów Citi Handlowego i cztery pierwsze gotówki w miesiącu z innych bankomatów, 8 - pozostałe wypłaty BLIK
Przelew natychmiastowy
0 - trzy pierwsze przelewy w miesiącu, 5 zł - każdy kolejny
Kredyt w rachunku - prowizja
0 za przyznanie, 1%, min. 50 zł za odnowienie
Uwagi

Ile kosztuje CitiKonto w Citi Handlowym?

CitiKonto w Citi Handlowym to jeden z niewielu rachunków bez stałych opłat za polskim rynku. Dodatkowo bank pozwala cztery razy w miesiącu wypłacić bez prowizji gotówkę z dowolnego krajowego bankomatu i wykonać trzy darmowe przelewy ekspresowe miesięcznie.

Jak otworzyć CitiKonto w Citi Handlowym

CitiKonto można otworzyć w procedurze „na selfie”. W tym celu należy najpierw wybrać na stronie banku opcję Otwórz konto online, a następnie uzupełnić dane we wniosku i wyrazić wymagane przez bank zgody. Następnie należy odebrać przesłany przez bank SMS, kliknąć w znajdujący się w nim link i zaakceptować zgodę na zdalną weryfikację tożsamości. Po upewnieniu się, że w telefonie włączona jest funkcja rotacji ekranu, należy położyć dowód osobisty na płaskiej, równomiernie oświetlonej powierzchni, wykonać zdjęcia obu stron dokumentu i wysłać je do weryfikacji. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdjęcia twarzy zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. Jeżeli weryfikacja zakończy się sukcesem, ostatnim krokiem jest zatwierdzenie umowy za pomocą kodu SMS.

Rachunek można też otworzyć w sposób tradycyjny, w oddziale banku.

Promocje dla otwierających CitiKonto w Citi Handlowym

Bank regularnie oferuje wysokie nagrody dla nowych klientów sięgających po karty kredyotowe. W promocjach dla otwierających konto osobiste w Citi Handlowym bonusy na start są zdecydowanie niższe.

Inne konta osobiste w Citi Handlowym

Citi Handlowy oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to rachunki dla zamożnych klientów:

- Citigold,
- Citigold Private Client.

Podstawowe informacje o Citi Handlowym

Citi Handlowy powstał w 2001 r. z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Jest częścią grupy Citi, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając  im produkty i usługi finansowe w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.

 

Złóż wniosek


2
Nest Bank Nest Konto
Typ konta
bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 6 zł

Złóż wniosek

Bank
Nest Bank
Konto
Nest Konto
Typ konta
bezwarunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0
bez opłaty za używanie karty
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 6 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Euronet
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
4 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
brak usługi
nie dotyczy
Uwagi

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto wyróżnia się brakiem stałych miesięcznych opłat. Tego typu ofert jest na rynku niewiele. Zazwyczaj opłaty za konto osobiste i/lub kartę debetową do tego konta są naliczane warunkowo. Aby ich nie ponosić, posiadacz rachunku musi się wykazać aktywnością -  zapewnić wpływy na konto w wysokości wskazanej przez bank czy regularnie dokonywać płatności kartą.

Jak otworzyć Nest Konto w Nest Banku

Wniosek o otwarcie Nest Konta można wypełnić online na stronie internetowej banku, a umowę podpisać w wybranej placówce, po okazaniu dowodu osobistego. Można go także wypełnić w placówce, przy pomocy doradcy – wtedy również niezbędny będzie dowód tożsamości. Konto jest aktywne zaraz po podpisaniu umowy, a karta płatnicza wysyłana jest pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Sposobem potwierdzenia tożsamości może być także przelew weryfikacyjny. Nowy klient  wypełnia wniosek o konto online, na stronie internetowej Nest Banku, a następnie na swoje konto w innym banku i zatwierdza przygotowany przelew weryfikacyjny na 1 zł (ta kwota jest mu później zwracana). Konto jest aktywne w 15 minut po złożeniu wniosku i wykonaniu przelewu, o ile tożsamość klienta została pozytywnie zweryfikowana. Karta płatnicza jest wysyłana pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest potwierdzenie tożsamości w czasie rozmowy wideo. Klient wypełnia wniosek o konto online na stronie internetowej banku, a następnie łączy się na rozmowę wideo z konsultantem. Klient w trakcie krótkiej rozmowy pokazuje konsultantowi dowód osobisty. Konsultant weryfikuje jego tożsamość, a chęć podpisania umowy potwierdzana jest przez kod sms. Następnie klient musi aktywować konto, logując się do bankowości internetowej lub mobilnej – może to zrobić zaraz po zakończeniu rozmowy. Także w tej procedurze karta płatnicza jest wysyłana pocztą i powinna dotrzeć do klienta w ciągu 10 dni roboczych.

Promocje dla otwierających Nest Konto w Nest Banku

Nest Bank nie prowadzi promocji, których elementem jest wyplata premii gotówkowe dla klientów otwierających Nest Konto. Nowym klientom są natomiast proponowane lokaty terminowe z podwyższonym oprocentowaniem oraz promocyjne, podwyższone oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym..

Inne konta osobiste w Nest Banku

Nest Bank oferuje też następujące konta osobiste:

Nest Konto Samodzielne – dla młodzieży w wieku 13-17 lat,
Nest Konto Waluta – konto walutowe prowadzone w EUR, USD lub GBP.

Podstawowe informacje o Nest Banku

Nest Bank  powstał w 2016 roku. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro, małych i średnich firm, ale ma też ofertę dla klientów indywidulanych (konta i lokaty, a także produkty inwestycyjne). Bank nie jest notowany na GPW. Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz private equity AnaCap.

Złóż wniosek


3
mBank eKonto osobiste
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł

Złóż wniosek

Bank
mBank
Konto
eKonto osobiste
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą (debetową lub kredytową) min. 350 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł
bez prowizji wypłaty 100 zł lub wyższe
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
3,5-5%, min. 99 zł w pierwszym roku, 3,5%, min. 99 zł w kolejnych
Uwagi

Ile kosztuje eKonto Osobiste w mBanku

Nietypowym rozwiązaniem zastosowanym w cenniku eKonta Osobistego jest sposób naliczania prowizji za podejmowanie gotówki z krajowych bankomatów. Dla posiadaczy tego rachunku darmowe są wypłaty ze wszystkich sieci, ale pod warunkiem, że kwota takiej transakcji wynosi 100 zł lub więcej.

Jak otworzyć eKonto Osobiste w mBanku

mBank umożliwia otwarcie eKonta osobistego na kilka sposobów: 

Wniosek składany przez Internet, podpisanie umowy w placówce lub przez kuriera – tożsamość klienta jest weryfikowana na podstawie okazanego dowodu tożsamości.

Wniosek składany w placówce, podpisanie umowy w placówce – tożsamość klienta jest weryfikowana na podstawie okazanego dowodu tożsamości, konto klient aktywuje sam przy pomocy pakietu aktywacyjnego, który dostaje w wiadomości SMS.

Przez selfie. Po pobraniu aplikacji banku klient wybiera produkt oraz uzupełnia swoje dane na ekranie smartfona. Gdy poprawnie uzupełni wniosek, wybierze kartę oraz wyrazi niezbędne zgody, zostanie automatycznie przekierowany do aplikacji, w której bank potwierdzi jego tożsamość, najpierw przez weryfikację dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). W kolejnym etapie klient zostanie poproszony o zrobienie selfie i nagranie kilku krótkich video z widokiem twarzy. Po poprawnej weryfikacji, bank przedstawi klientowi umowę a ten podpisze ją z pomocą kodu z wiadomości SMS. Tak otwarte konto może być aktywne jeszcze tego samego dnia.

Przez e-dowód, a więc dowód osobisty z warstwą elektroniczną, wydany od marca 2019 r. Na stronie internetowej banku należy wybrać typ rachunku, uruchomić wniosek i podać potrzebne dane. Następnie po wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu, należy zeskanować w aplikacji eDO App widoczny we wniosku kod QR lub przepisać numer umieszczony pod nim. W następnym kroku należy przyłożyć telefon tylną stroną do e-dowodu i zaakceptować operację kodem PIN nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu. Gdy bank potwierdzi tożsamość wnioskującego, należy jeszcze uzupełnić dane kontaktowe i zatwierdzić umowę kodem z wiadomości SMS.

Promocje dla otwierających eKonto osobiste w mBanku

mBank regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste. Często dodatkowe premie przysługują za otwarcie rachunku w trybie całkowicie zdalnym i/lub za otwarcie konta dla dziecka wraz z rachunkiem dla dorosłego. Częścią promocji bywa też czasowo podwyższone oprocentowanie oszczędności.

Inne konta osobiste w mBanku

mBank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- eKonto możliwości (dla młodych),
- eKonto Junior (dla dzieci),
- mKonto Intensive (rachunek premium),
- rachunek podstawowy (konto wymagane prawnie).

Podstawowe informacje o mBanku

mBank powstał w 2000 roku jako marka detaliczna BRE Banku. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Bank obsługuje klientów detalicznych i korporacyjnych, posiada też ofertę z zakresu bankowości prywatnej. Jest notowany na GPW, a jego większościowym akcjonariuszem jest Commerzbank.

Złóż wniosek


4
Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 6 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 8 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł

Złóż wniosek

Bank
Santander Bank
Konto
Konto Jakie Chcę
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 6 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 500 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
Opłata za kartę
0 lub 8 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 500 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, czeki BLIK
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Santander; opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za wypłaty z bankomatów i cashback
Inna wypłata gotowki
1,5 zł - cashback, opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za wypłaty z bankomatów i cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
0 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
udzielenie: 0 w kanałach elektronicznych, 1%, min. 50 zł standardowo, wznowienie: 1%, min. 50 zł
Uwagi

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska

Konto Jakie Chcę wyróżnia się brakiem opłat za przelewy natychmiastowe (Express Elixir i BlueCash)  zlecane w kanale mobilnym lub internetowym. Bank nie ogranicza liczby takich operacji. Jest to jedyna tego typu oferta na rynku. Dodatkowo posiadacze rachunków mogą korzystać ze zwrotu 1 proc. wartości rachunków za gaz, prąd, internet, telefon i telewizję opłaconych z konta. Maksymalna kwota takiego zwrotu wynosi 25 zł miesięcznie.

Jak otworzyć Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska

Konto Jakie Chcę można otworzyć w dowolnym oddziale lub placówce partnerskiej banku. Umowa może być zawarta tradycyjnie, w formie papierowej, lub elektronicznie kodem przesłanym w wiadomości SMS. Tożsamość wnioskującego jest potwierdzana na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Konto otwarte jest od razu.

O konto można też wnioskować w aplikacji mobilnej (nie trzeba być jeszcze klientem banku, wystarczy pobrać aplikację) lub składając wniosek na stronie internetowej banku. Możliwe sposoby identyfikacji i zawarcia umowy to:

- zawarcie umowy elektronicznie, po potwierdzeniu tożsamości zdjęciem dowodu osobistego i zdjęciem twarzy (selfie)
- zawarcie umowy elektronicznie po potwierdzeniu tożsamości przelewem internetowym z innego banku (przelewem weryfikacyjnym)
- zawarcie umowy (w wersji papierowej lub elektronicznej) w obecności kuriera
- zawarcie umowy ustnie, podczas rejestrowanej rozmowy wideo z doradcą na infolinii.

Wniosek o otwarcie konta można także złożyć u doradcy na infolinii. Wtedy umowa zawierana jest w obecności kuriera.

Klienci banku, którzy korzystają już z innych produkty, mogą też zawrzeć umowę o Konto Jakie Chcę w bankowości internetowej. Zawarcie umowy następuje elektronicznie, klient autoryzuje ją kodem SMS, a rachunek jest od razu aktywny.

Promocje dla otwierających Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska

Santander Bank Polska regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Jakie Chcę. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę finansową, zwykle są niezbyt skomplikowane.

Inne konta osobiste w Santander Banku Polska

Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to

- Konto Select - uniwersalne, przeznaczone dla klientów o wyższych dochodach i wpływach na konto,
- Konto Private Banking - dla klientów zamożnych,
- Konto Podstawowe - tylko dla klientów nie posiadających rachunków płatniczych, z ograniczoną funkcjonalnością, zgodnie z Ustawą o usługach płatniczych.

Santander Bank Polska obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych, takie jak:

- Konto<20, Ekstrakonto Junior, Konto Smart – dla dzieci i młodzieży
- Ekstrakonto Student – dla studentów
-Konto<30 – uniwersalne, dla klientów do 30. roku życia, przede wszystkim dla młodzieży, studentów
- Konto Aktywni 50+ - dla klientów powyżej 50. roku życia, seniorów
- Rachunek spłat – uniwersalne, na czas spłaty kredytu

oraz konta uniwersalne:                                                                 

Konto Godne Polecenia, Konto123, Konto Avocado, Konto24.pl, Konto Wydajesz&Zarabiasz, Konto na Obcasach, Konto Wydajesz&Zarabiasz Plus, Konto24, Konto24 Plus, Konto a’vista, Konto24 Prestiż, Ekstrakonto, Ekstrakonto S, Ekstrakonto Profit, Konto Osobiste, Rachunek a’vista w złotych, Ekstrakonto Rachunek Podstawowy, Konto24 VIP, Ekstrakonto VIP, konto NET, Konto Life, Konto Open, Konto Inwestor, Konto pomocnicze, Konto Elite.

Podstawowe informacje o Santander Banku Polska

Bank powstał w 2001 roku, z połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego, jako Bank Zachodni WBK. Akcje banku są notowane na GPW od 23 czerwca 2001 r. Bank wchodzi w skład indeksu WIG30. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Złóż wniosek


5
Millennium 360°
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 11 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0, 1 zł lub 5 zł

Złóż wniosek

Bank
Millennium
Konto
Millennium 360°
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 11 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności kartą lub BLIK miesięcznie
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu, czeki BLIK
Wypłata kartą z bankomatu
0, 1 zł lub 5 zł
bez prowizji, gdy spełniony jest warunek bezpłatności karty; bez prowizji wszystkie wypłaty z bankomatów Millennium (za 1 zł - wypłaty z bankomatów Santander i Planet Cash)
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatów Millennium, 5 zł - wypłata BLIK z innych bankomatów; 0 - wszystkie wypłaty BLIK, jeśli spełniony jest warunek bezpłatności karty
Przelew natychmiastowy
9,9 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
1,99%, min. 59 zł
Uwagi
nieoprocentowany kredyt w ROR, jeżeli jest wykorzystywany do 7 dni w miesiącu; w promocji brak prowizji za przyznanie kredytu w ROR; transakcje walutowe kartą do kwoty 1000 zł/mies. rozliczane bez prowizji i po kursach Visa/MC

Ile kosztuje konto Millennium 360° w Banku Millennium

Konto Millennium 360° wyróżnia się tym, że po wykonaniu minimum 5 transakcji kartą do konta lub Blikiem w miesiącu bank zwalnia klienta z opłat za korzystanie z karty płatniczej i za podejmowanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Jak otworzyć konto Millennium 360° w Banku Millennium

Nowy klient może założyć konto Millennium 360° w placówce, przez Internet i w aplikacji mobilnej. Możliwy jest także sposób mieszany, kiedy klient składa  wniosek przez internet i podpisuje umowę w wybranej lub podczas wizyty kuriera, który dostarczy dokumenty i kartę do konta.

Bank proponuje dwie w pełni zdalne procedury otwierania konta.  

W procedurze „na selfie” klient potwierdza swoją tożsamość zdjęciami dowodu osobistego i twarzy. Otwarte w ten sposób konto może być aktywne w ciągu 15 minut. Fizyczna karta do konta jest dostarczana pocztą pod wskazany przez klienta adres. Do tego czasu klient może korzystać z płatności telefonem.

Rachunek otwarty „na selfie” ma nałożony tymczasowy limit transakcji wychodzących (5000 zł/mies.). Aby go znieść, posiadacz konta musi w ciągu 90 dni potwierdzić swoje dane w oddziale banku i dopiero wtedy może samodzielnie ustalić docelowe limity.

Z metody „Online” mogą skorzystać osoby, które posiadają konto osobiste w jednym z kilku wskazanych banków. Taka osoba wybiera swój bank, loguje się na posiadane tam konto i dzięki temu potwierdza swoją tożsamość. Następnie jest z powrotem automatycznie przekierowywana do  wniosku o otwarcie konta w Banku Millennium, gdzie uzupełnia pozostałe dane. Konto otwarte tą metodą również może być aktywne w ciągu 15 minut, a karta jest wysyłana pocztą.

Promocje dla otwierających konto Millennium 360° w Banku Millennium

Bank Millennium regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających konto osobiste, a ich warunki są proste do spełnienia - bank wymaga wykonywania płatności kartą lub Blikiem oraz zapewnienie wpływów na rachunek.

Inne konta osobiste w Banku Millennium

Bank Millennium oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Millennium 360° Student – konto przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat,
- Konto 360° Junior – konto przeznaczone dla klientów poniżej 18 lat.

Bank obsługuje też liczne konta z historycznej oferty Banku Millennium, wycofane już ze sprzedaży, a także przejęte w wyniku połączenia np. z eurobankiem.

Podstawowe informacje o Banku Millennium

Bank Millennium to ogólnopolski bank oferujący usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Jest jednym z pierwszych banków prywatnych w Polsce, pierwszym bankiem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz wydawcą pierwszej na polskim rynku karty płatniczej. Jego strategicznym udziałowcem jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Złóż wniosek


6
Bank Pocztowy Konto w Porządku
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 7,99 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 6,99 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2 zł

Złóż wniosek

Bank
Bank Pocztowy
Konto
Konto w Porządku
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 7,99 zł/ mies.
bez opłaty dla kont z kartą płatniczą
Opłata za kartę
0 lub 6,99 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów PKO BP i Planet Cash; opcjonalnie ryczałt 6,5 zł/ mies. za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2%, min 60 zł
Uwagi

Ile kosztuje Konto w Porządku w Banku Pocztowym.

Konto w Porządku, przeznaczone dla klientów w wieku 26-64 lat, umożliwia darmowe wypłaty kartą z dwóch wskazanych sieci bankomatów. Posiadacz konta z kartą może płacić odrębną prowizję za każdą wypłatę z urządzenia należącego do innej sieci lub zamiast prowizji ponosić ryczałtową opłatę 6,5 zł miesięcznie.

Jak otworzyć Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Konto w Porządku, jak i konta osobiste pozostałych rodzajów, można założyć w sposób tradycyjny, w dowolnej placówce banku, Poczty Polskiej lub Poczty Polskiej Dystrybucja. Tożsamość osoby wnioskującej o otwarcie rachunku jest weryfikowana na podstawie dowodu osobistego przez pracownika placówki. Otwarte w ten sposób konto jest aktywne zaraz po podpisaniu umowy, zaś karta płatnicza jest wysyłana do klienta w terminie do 7 dni od założenia rachunku.

Wniosek o konto można także złożyć, korzystając z formularza na stronie internetowej banku. Wnioskujący może wybrać opcję finalizacji umowy w placówce banku, Poczty Polskiej lub Poczty Polskiej Dystrybucja albo za pośrednictwem kuriera (możliwość podpisania umowy w obecności Kuriera jest udostępniona wyłącznie osobom, które jeszcze nie posiadają rachunku w Banku Pocztowym i dotyczy wyłącznie umów na rachunki prowadzone indywidualnie). Klient, który wybierze we wniosku opcję "kurier", będzie poproszony o załączenie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości (pierwsza i druga strona). W kolejnym kroku nastąpi weryfikacja poprawności numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. W tym celu bank wyśle na podany numer telefonu i e-mail kody weryfikacyjne, które trzeba wpisać do składanego wniosku o rachunek.

Dokumenty związane z zawarciem umowy zostaną wysłane na podany we wniosku adres e-mail, natomiast kurier dostarczy klientowi umowę oraz arkusz BFG – na tych dokumentach należy złożyć podpis. Gdy umowa wróci do banku, a ten potwierdzi kompletności złożonych podpisów, rachunek zostanie otwarty i aktywowany.

Z innej procedury mogą skorzystać osoby, które posiadają już w banku swoją kartotekę, założoną przy zakupie innego produktu. Gdy wnioskują o otwarcie konta osobistego przez Internet, danych osobowych ze skanu lub zdjęcia dowodu osobistego oraz z wypełnionego wniosku są porównywane z danymi zgromadzonymi w systemach bankowych.

Promocje dla otwierających Konto w Porządku w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy stosunkowo rzadko organizuje promocje dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć w nim konto osobiste, a proponowane w nich nagrody nie wyróżniają się na tle tego, co proponują inne banki. Bank Pocztowy praktycznie zrezygnował tez z programów moneyback, w których klienci banku otrzymywali częściowy zwrot kwot wydanych kartą u sprzedawców ze wskazanych branż.

Inne konta osobiste w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto w Porządku Start (dla klientów w wieku 13-25 lat),
- Konto w Porządku Plus (dla klientów od 65. roku życia),
- Pocztowy Rachunek Podstawowy.

Bank Pocztowy obsługuje też wycofane już ze sprzedaży uniwersalne konta osobiste w złotych:

- Pocztowe Konto Plus,
- Pocztowe Konto Standard,
- Bliskie Konto Pocztowe,
- Pocztowe Konto BezOgraniczeń,
- Pocztowe Konto ZawszeDarmowe,

oraz wycofane ze sprzedaży konta osobiste dla seniorów:

- Pocztowe Konto Nestor,
- Pocztowe Konto Nestor Plus.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, oferuje usługi finansowe poprzez bankowość cyfrową, sieć własną oraz liczącą 4,7 tys. placówek sieć Poczty Polskiej.

Główny akcjonariusz Banku, Poczta Polska S.A., posiada 75% akcji (minus dziesięć akcji). Drugim jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. – 25% akcji (plus dziesięć akcji).

Z usług Banku Pocztowego korzysta obecnie ponad 800 tys. klientów.

Złóż wniosek


7
PKO BP Konto za Zero
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 10 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 10 zł

Złóż wniosek

Bank
PKO BP
Konto
Konto za Zero
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 10 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności karta lub BLIK/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu, czeki BLIK
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 10 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów PKO
Inna wypłata gotowki
2 zł cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
4,99 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
udzielenie 0, wznowienie 2,5%, min. 60 zł
Uwagi

Ile kosztuje PKO Konto za Zero w PKO BP

PKO Konto za zero charaktaryzuje się wysoką miesięczną opłatą za używanie karty płatniczej (można ją znieść, wykonując min. 5 płatności miesięcznie) i wysoką prowizją za podjęcie gotówki z obcego bankomatu. Darmowe są natomiast wypłaty BLIK z urządzeń wszystkich sieci, które udostępniają tę usługę.

Jak otworzyć PKO Konto za Zero w PKO BP

Konto za Zero można otworzyć na trzy sposoby:

W dowolnym oddziale PKO BP, za okazaniem dowodu osobistego.

Online/ za pośrednictwem kuriera. Wymaga to wypełnienia wniosku na stronie internetowej banku i wybrania opcji „Wizyta kuriera” (osoby już korzystające z innych produktów PKO BP i dostępu do bankowości internetowej, składają wniosek w tym systemie).  W ciągu 1-2 dni roboczych od złożenia wniosku online, kurier dostarcza klientowi dokumenty do podpisu oraz kartę debetową. Po dopełnieniu tych formalności klient otrzymuje pełny dostęp do serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej, może też aktywować kartę.

„Na selfie”. Aby skorzystać z tej możliwości, należy pobrać aplikację mobilną banku i wybrać rodzaj konta i kartę. Następnie w aplikacji należy zrobić zdjęcie twarzy i dowodu osobistego, uzupełnić pozostałe dane i złożyć wniosek. Po pozytywnej weryfikacji  klient otrzyma mail z danymi do logowania. Niektóre funkcje wymagają dodatkowego potwierdzenia tożsamości w dowolnym oddziale banku.

Promocje dla otwierających PKO Konto za Zero w PKO BP

PKO BP cyklicznie organizuje promocje, w których nowy klient, otwierający PKO Konto za Zero z polecenia dotychczasowego klienta, może otrzymać niewielki bonus finansowy.

Inne konta osobiste w PKO BP

PKO BP

- PKO Konto Dziecka (dla dzieci do 13 lat)
- PKO Konto Pierwsze (dla osób w wieku 13-18 lat)
- PKO Konto dla Młodych (dla osób w wieku 18-26 lat)
- PKO Konto bez Granic (dla osób powyżej 18 lat)
- oraz konta premium: Konto Aurum i Konto Platinium II.

Do banku należy też marka Inteligo, pod którą prowadzone są Konto Inteligo oraz Inteligo Konto Dziecka.

Podstawowe informacje o PKO BP

PKO BP jest bankiem uniwersalnym, łączącym dominującą rolę w sektorze detalicznym ze wzmacnianiem pozycji rynkowej w segmencie korporacyjnym i inwestycyjnym. Jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów  i rozległości sieci dystrybucji.

Złóż wniosek


8
Getin Bank Konto Proste Zasady
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 5 zł

Złóż wniosek

Bank
Getin Bank
Konto
Konto Proste Zasady
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności kartą lub BLIK/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem min. 5 płatności kartą lub BLIK/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu, czeki BLIK
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Planet Cash
Inna wypłata gotowki
0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2,5%, min. 69 zł; 0 za przyznanie na pierwszy rok
Uwagi

Ile kosztuje Konto Proste Zasady w Getin Banku

Konto Proste Zasady charakteryzuje się wysoką prowizją za podejmowanie gotówki z obcych bankomatów w kraju (innych niż należące do sieci Planet Cash), naliczaną jako procent podejmowanej kwoty. Tymczasem większość banków nalicza za takie operacje zryczałtowane, kilkuzłotowe prowizje.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady w Getin Banku

Konto Proste Zasady można otworzyć:

- w placówce,
- przez Internet, wypełniając wniosek na stronie www banku,
- przez telefon,
- w bankowości internetowej (tę możliwość mają tylko obecni, zweryfikowani klienci – a więc osoby, które już posiadają inny produkt banku),
- przez selfie - wniosek wypełniany jest w przeglądarce na telefonie, po zeskanowaniu kodu QR.

W procedurze internetowej i telefonicznej tożsamość osoby składającej wniosek o konto weryfikuje i potwierdza kurier. W procedurze „selfie” twarz klienta jest porównywana przy użyciu metod biometrycznych ze zdjęciem wczytanego dowodu osobistego. Tożsamość dotychczasowych klientów składających wniosek przez bankowość internetową nie jest dodatkowo weryfikowana.

Konto zakładane przez Internet lub telefon staje się aktywne w dniu, kiedy podpisana umowa zostanie dostarczona do banku. Niespersonalizowana karta płatnicza do takiego rachunku jest dostarczana wraz z umową przez kuriera, a karta spersonalizowana - wysyłana pocztą (w terminie do 14 dni).

Rachunki otwierane przez selfie stają się aktywne w ciągu 30-60 minut od złożenia wniosku (o ile nastąpiło to w godzinach pracy banku). Konta zakładane przez obecnych klientów w bankowości internetowej są aktywne od razu po założeniu. Spersonalizowana karta do rachunku jest wysyłana w terminie do 14 dni.

Promocje dla otwierających Konto Proste Zasady w Getin Banku

Getin Bank regularnie organizuje promocje, w których oferuje podwyższone oprocentowanie oszczędności klientom wpłacającym nowe środki. Mogą z nich korzystać także nowi klienci.

Inne konta osobiste w Getin Banku

Getin Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:
- Konto Proste Zasady Junior – dla młodzieży 13-18 lat,
- Konto Proste Zasady dla Młodych – uniwersalne konto, dla osób od 18 roku życia do 26 roku życia,
- Konto osobiste Noble – konto dla klientów zamożnych, dla osób od 18 roku życia,
- Konto osobiste Noble Private Banking – konto dla klientów Private, dla osób od 18 roku życia,
- Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Getin Bank  obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych: Konto Getin UP, Getin UP Free (uniwersalne), Słoneczne (uniwersalne), Swobodne (uniwersalne),  Uniwersalne, Uniwersalne Plus (uniwersalne), Duet (uniwersalne), Student (uniwersalne),  Senior/Senior Plus (dla seniorów), Optimum/Optimum Plus (uniwersalne), Internetowe Getin 24 (uniwersalne), Bankier 24 (uniwersalne), Agrafka (uniwersalne), Konto młodzieżowe (dla młodzieży).

Dodatkowo bank prowadzi konta wycofane z oferty dla byłych klientów Get Banku, DBN Nord, GEtinonline/Openonline, DZ Bank Polska oraz Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Noble dla osób fizycznych, Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Home Broker dla osób fizycznych, Rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy Open dla osób fizycznych, Rachunek osobisty Noble Bank.

Podstawowe informacje o Getin Banku

Getin Noble Bank SA jest bankiem uniwersalnym, który powstał w 2010 r. wskutek połączenia Getin Banku z Noble Bankiem. Należy do grona dziesięciu największych w Polsce pod względem sumy bilansowej. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, segmentu małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych i dużych korporacji. Getin Noble Bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jego akcje wchodzą w skład m.in. indeksów WIG140, sWIG80TR, sWIG80 oraz WIG-BANKI. Większościowym akcjonariuszem Getin Noble Banku jest dr Leszek Czarnecki.

Złóż wniosek


9
ING Bank Śląski Konto Direct
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł

Złóż wniosek

Bank
ING
Konto
Konto z Lwem Direct
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności powtarzalne, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash, bez prowizji pierwsza wypłata z dowolnego bankomatu w miesiącu
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatów ING i Planet Cash; 2,5 zł - wypłata BLIK z innych bankomatów
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
1,8%, min. 68 zł
Uwagi
nieoprocentowany debet Pensja na już - 40 zł na 15 dni

Konto Direct można otworzyć przez internet, w aplikacji mobilnej, w placówce bankowej oraz w bankowości internetowej, jeśli jest się już klientem banku.

 

W trakcie składania wniosku przez internet lub aplikację klient może wybrać jedną z czterech metod potwierdzenia tożsamości:

- przelewem z innego banku

Metoda jest w pełni zdalna. Dane są weryfikowane na podstawie przelewu z konta w innym banku (warto dodać, że klient musi być jedynym włascicielem konta), jaki klient wykonuje w trakcie otwierania konta. Po złożeniu wniosku konto zwykle staje się aktywne w ciągu kilku minut (najpóźniej - następnego dnia roboczego). W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę, czy też nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską.

-  na selfie – metoda dostępna tylko w aplikacji

Metoda jest w pełni zdalna. W trakcie składania wniosku klient robi zdjęcia obu stron swojego dowodu osobistego oraz selfie. Po złożeniu wniosku konto staje się aktywne zwykle w ciągu kilku minut (najpóźniej następnego dnia roboczego). W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę, czy też nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską. 

-  podczas spotkania z kurierem

Kurier sprawdza dane klienta na podstawie dowodu osobistego i dostarcza mu kartę (jeżeli była zamówiona). Po pozytywnej weryfikacji konto jest aktywne najpóźniej następnego dnia roboczego. W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę.

-  w miejscu spotkań

Po złożeniu wniosku klient ma 30 dni, aby pójść do dowolnego miejsca spotkań. Tam specjalista potwierdza jego tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji konto jest od razu aktywne. W momencie aktywacji konta klient dostaje: SMS wraz z loginem do bankowości internetowej oraz umowę. Klient przed wybraniem metody potwierdzenia danych wybiera czy chce zamówić kartę czy nie. Klient dostaje ją przesyłką kurierską.

 

Promocje dla otwierających Konto Direct w ING Bank Śląskim

ING Bank Śląski regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Direct z prostymi do spełnienia warunkami i nagrodą na start. Nowi klienci mogą też skorzystać z podwyższonego oprocentowania oszczędności.

 

Inne konta osobiste w ING Bank Śląskim:

ING Bank Śląski oferuje też inne konta osobiste w złotych. Wszystkie z nich można otworzyć przez internet, w aplikacji mobilnej, w placówce bankowej oraz w bankowości internetowej jeśli jest się już klientem banku. Są to:

- Konto Mobi – konto oferowane klientom od 18 do 26 roku życia z darmową kartą do konta.

- Konto Komfort – konto uniwersalne, polecane jako konto wspólne.

- Konto Active – konto uniwersalne, z darmowymi wypłatami za granicą i innymi korzyściami dla najbardziej aktywnych klientów.

 

Podstawowe informacje o ING Bank Śląskim

ING Bank Śląski S.A. jest obecny na polskim rynku od 1989 roku, a od 1994 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa świadczy swoje usługi w obszarze bankowości detalicznej oraz korporacyjnej, leasingu, faktoringu oraz rynków pieniężnych i kapitałowych. Grupa obsługuje 4,9 mln klientów poprzez rozbudowaną sieć placówek oraz nowoczesne kanały zdalnej obsługi.

Złóż wniosek


10
Credit Agricole Konto dla Ciebie
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 9 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 7 zł

Złóż wniosek

Bank
Credit Agricole
Konto
Konto dla Ciebie
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
Opłata za kartę
0 lub 9 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub BLIK
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 7 zł
bez prowizji, gdy spełniony jest warunek bezpłatności konta i karty, bez prowizji wszystkie wypłaty z bankomatów Credit Agricole; opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
2 zł - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł; opcjonalnie ryczałt 7 zł/mies. za przelewy natychmiastowe
Kredyt w rachunku - prowizja
2,5%, min. 90 zł rocznie lub 0,15% min. 6 zł miesięcznie
Uwagi

Ile kosztuje Konto dla Ciebie w Credit Agricole.

[tu wejdą parametry konta pobrane z aktualnej wersji tabeli – pewnie z 1000 znaków]

Konto dla Ciebie wyróżnia się tym, że po spełnieniu dwóch warunków – zapewnieniu wpływów na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie i wykonaniu minimum 1 transakcji kartą do konta lub Blikiem w miesiącu - bank zwalnia klienta z opłat za prowadzenie rachunku, za korzystanie z karty płatniczej i za podejmowanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Jak otworzyć Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Konto dla Ciebie w Credit Agricole można otworzyć w sposób tradycyjny, w placówce banku. Dostępne są też dwie metody zdalne. Klient, który zdecyduje się wnioskować o konto w kanale mobilnym, ściąga aplikację banku, podaje w niej wprowadza numer telefonu komórkowego i adres e-mail, akceptuje zgody i oświadczenia oraz wprowadza kod wysłany przez bank w wiadomości SMS, potwierdzając w ten sposób poprawność numeru telefonu.

W kolejnym kroku klient przechodzi proces identyfikacji – skanuje tył oraz przód dowodu osobistego, potwierdza czytelność wykonanych skanów, a następnie wykonuje zdjęcia twarzy i czynności, o które prosi go aplikacja (np. obrót twarzy w lewo lub prawo, mrugnięcie) i wysyła do banku.

Po pozytywnej weryfikacji w procesie biometrycznym klient podaje dodatkowe informacje (np. rodzaj karty czy dane do zawarcia umowy bankowości elektroniczne. Natomiast bank przygotowuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy i przesyła je na adres mailowy klienta oraz pokazuje bezpośrednio w aplikacji. Po zapoznaniu się z ich treścią, klient podpisuje je kodem SMS. Konto staje się aktywne natychmiast po elektronicznym podpisaniu umowy przez bank.

Alternatywnym rozwiązaniem jest otwarcie konta przez telefon. W trakcie nagrywanej rozmowy telefonicznej z doradcą infolinii wnioskujący deklaruje chęć otwarcia rachunku i podaje niezbędne dane. Na ich podstawie sporządzany kompletny wniosek. Następnie kurier dostarcza dokumenty klientowi, weryfikuje jego tożsamość i przekazuje do banku kopertę zwrotną z kompletem podpisanych przez klienta dokumentów. Po pozytywnej weryfikacji wniosek jest zatwierdzany w systemie, umowa jest podpisywana przez bank, a jej egzemplarz jest wysyłany do klienta pocztą. Konto staje się aktywne z chwilą zatwierdzenia umowy w systemie, czyli po pozytywnej weryfikacji umowy i dostarczonych do banku dokumentów.

Promocje dla otwierających Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Credit Agricole regularnie powtarza promocję dla nowych klientów otwierających Konto dla Ciebie,  w której oferuje częściowy zwrot sum wydanych kartą debetową. Łączna kwota, jaką można w ten sposób odzyskać, jest wyższa niż premie, jakie nowym klientom proponuje większość innych banków, natomiast aktywnością trzeba się wykazywać przez wyjątkowo długi czas (w najkorzystniejszym wariancie promocji – aż na 20 miesięcy).

Inne konta osobiste w Credit Agricole

Credit Agricole oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto dla Ciebie GO! – konto dla młodzieży w wieku 13-18 lat
- Konto dla Ciebie MOVE! – konto dla osób w wieku 18-26 lat
- Konto dla Ciebie VIP – konto dla osób pełnoletnich, przeznaczone przede wszystkim dla klientów z dochodami min. 10 000 zł miesięcznie lub średnim saldem na koncie min. 150 000 zł.

Credit Agricole obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych:

- rachunki uniwersalne: Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS, Konto Plus, Konto Klasyczne, Credit Agricole e-Konto.
- Konto PROSTOoszczędzające Premium - konto dla osób pełnoletnich, przeznaczone przede wszystkim dla klientów z dochodami min. 10 000 zł miesięcznie
- 1 Konto – konto dla młodych klientów w wieku 18-26 lat.

Podstawowe informacje o Credit Agricole

Credit Agricole Bank Polska, który funkcjonuje na polskim rynku od blisko 20 lat. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze Consumer Finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 48 krajach na świecie i obsługuje ponad 52 milionów klientów.

Złóż wniosek


11
Bank Pekao Konto Przekorzystne
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0 lub 4 zł/ mies.
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,3%, min 5 zł

Złóż wniosek

Bank
Pekao SA
Konto
Konto Przekorzystne
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0 lub 4 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 500 zł/ mies. oraz min. 1 płatności kartą lub PeoPay
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności powtarzalne, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,3%, min 5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Pekao; bez prowizji dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu, jeżeli spełniony jest warunek bezpłatności karty
Inna wypłata gotowki
2 zł - cashback, 0 - wypłata BLIK z bankomatu Pekao, 2,3% min. 5 zł - wypłata BLIK z innego bankomatu; 0 - dwie wypłaty BLIK z obcych bankomatów w miesiącu, jeżeli spełniony jest warunek bezpłatności karty
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2%, min. 55 zł
Uwagi

Ile kosztuje Konto Przekorzystne w Banku Pekao.

Konto Przekorzystne wyróżnia się tym, że po spełnieniu dwóch warunków – zapewnieniu wpływów na konto w wysokości minimum 500 zł miesięcznie i wykonaniu minimum 1 transakcji kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu - bank zwalnia klienta z opłat za prowadzenie rachunku, za korzystanie z karty płatniczej i za podejmowanie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Nowy klient Banku Pekao może otworzyć Konto Przekorzystne metodą „na selfie”. Po pobraniu aplikacji banku należy kolejny wybrać opcje „Zostań klientem Pekao”, „klient indywidualny” i „otwórz nowe konto". Następnie nowy klient podaje swoje dane, zapoznaje się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz z regulaminem i akceptuje te dokumenty. Kolejnym krokiem jest weryfikacja numeru telefonu – bank wysyła na wskazany numer czterocyfrowy kod, który trzeba przepisać w formularzu. Następnie klient definiuje hasło do bankowości internetowej, wybiera interesujące go produkty dodatkowe i wizerunek karty płatniczej.

Kolejnym etapem jest weryfikacja tożsamości wnioskującego. Posiadacze dowodów osobistych z warstwą elektroniczną i telefonów z funkcją NFC zbliżają dokument do urządzenia i w ten sposób przekazują zawarte w nim dane do banku. Natomiast posiadacze tradycyjnych dokumentów wykonują i przesyłają zdjęcie dowodu osobistego do banku. Wreszcie w następnym kroku bank prosi o nagranie kilku ruchów głową: wymagane jest zarejestrowanie wizerunku twarzy widocznej na wprost, spojrzenie w prawo, w lewo i mrugnięcie oczami.

W następnym kroku bank wymaga podania dodatkowych danych, m.in. adresu zamieszkania, prosi o wybór oddziału, który będzie prowadził właśnie otwierany rachunek oraz o akceptację oświadczeń i wyrażenie zgód marketingowych. 

W ostatnim etapie klient otrzymuje od banku e-mail ze wzorem umowy i związanymi z nią dokumentami i akceptuje je, wpisując do formularza kolejny kod, przesłany w wiadomości SMS.

Klientom, którzy posiadają już aktywny dostęp do bankowości elektronicznej, Bank Pekao umożliwia też otwarcie konta w aplikacji PeoPay oraz w serwisie internetowym Pekao24. Klient potwierdza swoja dyspozycję kodem z wybranej przez niego metody autoryzacji operacji w bankowości elektronicznej – wiodącą metodą jest autoryzacja mobilna z użyciem aplikacji PeoPay.

Możliwe jest także otwarcie konta telefonicznie, z udziałem pracownika oddziału Banku Pekao, lub w sposób tradycyjny, w oddziale banku.

Promocje dla otwierających Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Bank Pekao regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Przekorzystne. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę finansową, zwykle są niezbyt skomplikowane. Częścią takich promocji jest zwykle możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania oszczędności w stosunku do standardowej oferty. Nowi klienci otrzymują też bezpłatne pakiety przelewów ekspresowych i bezpłatne ubezpieczenia.

Inne konta osobiste w Banku Pekao

Bank Pekao oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto Przekorzystne dla młodych (kierowane do osób poniżej 26-go roku życia)
- Konto Świat Premium,
- Konto Private Banking,
- Rachunek Podstawowy,

oraz rachunki oszczędnościowe:

- Konto Oszczędnościowe,
- Konto Oszczędnościowe Premium
- Konto Oszczędnościowe Private Banking,

Bank Pekao obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych, w tym konta osobiste z serii Eurokonto (wiele rodzajów) oraz rachunki prowadzone na rzecz klientów byłego Idea Bank S.A.

Podstawowe informacje o Banku Pekao

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 240 mld zł aktywów. Posiada drugą co do wielkości sieć oddziałów w kraju i obsługuje ponad 5,9 mln klientów. Obsługuje też co drugą korporację w Polsce.

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat - wypłaciło łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Złóż wniosek


12
BOŚ Bank EKOkonto bez kosztów
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 6 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 7 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł

Złóż wniosek

Bank
BOŚ Bank
Konto
EKOkonto bez Kosztów
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 6 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 7 zł
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 500 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł
bez prowizji wypłaty 100 zł lub wyższe
Inna wypłata gotowki
0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2%, min 50 zł
Uwagi

Ile kosztuje EKOkonto bez kosztów w BOŚ.

Charakterystyczną cechą EKOkonta bez kosztów jest rzadko stosowany system naliczania prowizji za podejmowanie gotówki z krajowych bankomatów. Darmowe sa wypłaty ze wszystkich sieci, ale pod warunkiem, że kwota takiej transakcji wynosi 100 zł lub więcej.

Jak otworzyć EKOkonto bez kosztów w BOŚ.

EKOkonto bez kosztów można otworzyć w sposób tradycyjny, w placówce banku. Od klienta wymagany jest dokument tożsamości, a wszystkie formalności, w tym podpisanie umowy w tradycyjnej formie, klient załatwia podczas jednej wizyty.

Jeżeli wniosek o otwarcie konta zostanie złożony przez stronę internetową banku lub za pośrednictwem call center, to następnie dokumenty są wysyłane do klienta za pośrednictwem kuriera, który w imieniu banku weryfikuje dokument tożsamości i przekazuje przygotowane przez bank dokumenty do podpisu. Bank aktywuje rachunek po zwrocie przez kuriera kompletu podpisanych dokumentów.

Klienci, którzy posiadają już w banku inny produkt z dostępem do bankowości elektronicznej, mogą złożyć wniosek o otwarcie EKOkonta bez kosztów za jej pośrednictwem. Wtedy umowa wysyłana jest na wskazany adres mailowy klienta – taki dokument nie wymaga podpisów ani stempla bankowego.

Promocje dla otwierających EKOkonto bez kosztów w BOŚ

BOŚ nie organizuje promocji przewidujących wypłatę premii dla nowych klientów otwierających w nim konto osobiste.

BOŚ oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to::
- EKOkonto VIP,
- podstawowy rachunek płatniczy (PRP).

BOŚ obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych:

- Konto bez kantów oraz konta z identycznymi opłatami: Konto Start, Konto "07", Konto Wyjątkowe z pakietem produktów i usług Start, Konto Wyjątkowe "07", Konto Wyjątkowe, e-Konto Wyjątkowe Plus, EKOkonto, EKOkonto Plus,
- EKOkonto internetowe oraz konta z identycznymi opłatami: e-Konto BOŚ, e-Konto, e-Konto Wyjątkowe, Konto Wyjątkowe Student,
- Konto VIP oraz konta z identycznymi opłatami: Konto Wyjątkowe z pakietem produktów i usług VIP, EKOkonto VIP.

Podstawowe informacje o BOŚ

Bank Ochrony Środowiska S.A. to polski bank obecny na rynku finansowym od 1991 roku. Specjalizuje się w finasowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na łączną kwotę blisko 25 mld zł. Oferuje bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe.

Bank Ochrony Środowiska jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej BOŚ, do której należą spółki zależne: Dom Maklerski BOŚ S.A. i BOŚ Leasing - Eko Profit S.A. Od 1997 r. Akcje BOŚ są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Złóż wniosek


13
Alior Bank Konto Jakże Osobiste
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 10 zł/ mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł

Złóż wniosek

Bank
Alior Bank
Konto
Konto Jakże Osobiste
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 10 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem jednorazowego wpływu na konto min. 1500 zł/mies.
Opłata za kartę
0 lub 5 zł
bez opłaty pod warunkiem płatności kartą min. 300 zł/ mies.
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, płatności zbliżeniowe, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 2,5 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów Alior Banku; opcjonalnie ryczałt 0 lub 3,5 zł/ mies.za wypłaty z bankomatów
Inna wypłata gotowki
0 - cashback, 0 - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
5 zł; opcjonalnie pakiet 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu za 0 lub 3,5 zł/mies.
Kredyt w rachunku - prowizja
2%, min. 75 zł
do uzupełniena
Uwagi
do wyboru tzw. korzyści do konta (m.in. brak opłat za wypłaty z bankomatów, pakiet przelewów eksppresowych); dwie korzyści są darmowe, każda kolejna kosztuje 3,5 zł/ mies.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Posiadacz Konta Jakże Osobistego może uaktywnić tzw. korzyści, czyli specjalne warunki cenowe, na których oferowane są dodatkowe funkcjonalności rachunku. Te korzyści to na przykład pakiet bezprowizyjnych przelewów natychmiastowych, darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych lub wszystkich zagranicznych bankomatów, podwyższone oprocentowanie oszczędności czy moneyback dla płatności mobilnych. Dwie dowolne korzyści są oferowane bez opłat, kolejne można dokupić w cenie 3,5 zł/ mies. za korzyść.

Jak otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku można otworzyć w sposób całkowicie lub częściowo zdalny. W pierwszym kroku należy wypełnić wniosek o rachunek w aplikacji mobilnej banku lub na stronie internetowej. Następnie należy wybrać jeden z trzech sposobów potwierdzenia tożsamości.

- Przez videoselfie. To rozwiązanie jest dostępne tylko dla klientów otwierających rachunek w aplikacji. Podczas wypełniania wniosku o konto należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych biometrycznych. Następnie bank prosi o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i sprawdzenie, czy wszystkie dane wczytały się poprawnie (dotyczy to zwłaszcza polskich znaków). Kolejnym krokiem jest nagranie twarzy i odczytanie cyfr wyświetlanych na ekranie. Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, wnioskujący otrzyma powiadomienie z aplikacji. Po zalogowaniu się do aplikacji będzie musiał już tylko zapoznać się z umową i załącznikami i zatwierdzić je kodem z  wiadomości SMS.

- Przez przelew weryfikacyjny z innego banku. Po wypełnieniu wniosku na stronie internetowej klient zostanie przekierowany na stronę banku, w którym już posiada rachunek. Będzie musiał z niego wysłać przelew weryfikacyjny. Weryfikacja będzie polegała na porównaniu danych nadawcy przelewu z danymi podanymi we wniosku o otwarcie konta.

- Za pośrednictwem kuriera, który dostarczy do podpisania papierowe dokumenty..

Rachunek można też otworzyć w sposób tradycyjny, w placówce Alior Banku.

Promocje dla otwierających Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Alior Bank regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Jakże Osobiste. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać nagrodę finansową, zwykle są niezbyt skomplikowane.

Inne konta osobiste w Alior Banku

Alior Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto Elitarne (dla klientów private banking)
- Konto dla młodych (dla osób w wieku 13-17 lat),
- Konto dla graczy,
- Konto internetowe,
- Podstawowy rachunek płatniczy.

Podstawowe informacje o Alior Banku

Alior Bank SA rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. To bank uniwersalny, który kieruje ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Jako pierwszy w Polsce wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Złóż wniosek


14
Toyota Bank Moto Konto
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 2,99 zł/ mies.
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 4,5 zł

Złóż wniosek

Bank
Toyota Bank
Konto
Moto Konto
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 2,99 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem średniego salda na ROR min. 1000 zł lub średniego salda lokat min 2,5 tys. zł
Opłata za kartę
0
bez opłaty za używanie karty
BLIK
Nie
nie dotyczy
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 4,5 zł
bez prowizji trzy wypłaty w miesiącu
Inna wypłata gotowki
nie dotyczy
Przelew natychmiastowy
nie dotyczy
Kredyt w rachunku - prowizja
opłata przygotowawcza 50 zł, prowizja 3%
Uwagi
zwrot do 10% płatności kartą za paliwo po spełnieniu dodatkowych warunków (saldo na ROR, saldo oszczedności, płatności kartą poza stacjami paliw)

Ile kosztuje Moto Konto w Toyota Banku

Posiadacze Moto Konta nie mają do dyspozycji żadnej sieci bankomatów, z której mogliby bez ograniczeń wypłacać gotówkę za darmo. Zamiast tego mogą trzy razy w miesiącu bez prowizji skorzystać z urządzeń dowolnej krajowej sieci. Innym ciekawym elementem oferty jest możliwość odzyskania 5% lub 10% kwot wydanych kartą na paliwo, jednak dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków, jak utrzymywanie odpowiednio wysokiego salda na ROR, salda oszczędności w banku i regularne płacenie kartą.

Jak otworzyć Moto Konto w Toyota Banku

Toyota Bank nie posiada sieci oddziałów. Aby otworzyć Moto Konto, należy wypełnić wniosek na stronie internetowej banku. Dokumenty do podpisu dostarczy klientowi kurier. Wcześniej możliwy jest kontakt telefoniczny ze strony banku.

Promocje dla otwierających Moto Konto w Toyota Banku

Toyota Bank sporadycznie organizuje promocje dla nowych klientów. Oferowaną korzyści jest zwykle podwyższone oprocentowanie oszczędności.

Inne konta osobiste w Toyota Banku:

Toyota Bank oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Konto Osobiste (uniwersalne),
- Konto Click (młodzieżowe).

Podstawowe informacje o Toyota Banku

Toyota Bank Polska S. A. (TBP) prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 roku. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii.

Oferta Banku skupia się głównie na wspieraniu finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus. Usługi Banku skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. W 2007 roku Toyota Bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Dotychczasowa oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.

Złóż wniosek


15
BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie
Typ konta
warunkowo darmowe lub płatne (w zależności od rodzaju karty)
Opłata za konto
0
Opłata za kartę
0, 5 zł, 6 zł lub 10 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł

Złóż wniosek

Bank
BNP Paribas
Konto
Konto Otwarte na Ciebie
Typ konta
warunkowo darmowe lub płatne (w zależności od rodzaju karty)
Opłata za konto
0
bez opłaty za prowadzenie rachunku
Opłata za kartę
0, 5 zł, 6 zł lub 10 zł
Karta Otwarta na Dzisiaj 0 lub 5 zł (z opłaty zwalniają 3 płatności kartą/ mies.), Karta Otwarta na eŚwiat: 6 zł, Karta Otwarta na Świat: 10 zł
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, wpłaty do wpłatomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 5 zł
bez prowizji wypłaty Kartą Otwartą na Swiat i Kartą Otwartą na eŚwiat; bez prowizji wypłaty Kartą Otwartą na Dzisiaj z bankomaów w oddziałach BNP Paribas i sieci Planet Cash
Inna wypłata gotowki
0 - wypłata BLIK z bankomatów w oddziałach BNP Paribas, 5 zł - wypłata BLIK z pozostałych bankomaów
Przelew natychmiastowy
5 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
1,99%, min. 65 zł; 0 w pierwszym roku
Uwagi
do wyboru trzy karty do konta z różnymi planami taryfowymi

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas.

Konta Otwarte na Ciebie wyróżnia się możliwością wyboru karty debetowej jednego z trzech rodzajów. Karty różnią się wysokością stałych opłat (jedna z nich jest warunkowo bezpłatna, pozostałe - płatne) i dostępnością bankomatów umożliwiających bezprowizyjne wypłaty gotówki. Dodatkowym atutem najdroższej z kart jest brak kosztów przewalutowania na złote transakcji dokonanych w innych walutach.

Jak otworzyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie można założyć w placówce banku, przez Internet, w aplikacji mobilnej bądź w sposób mieszany. Złożenie wniosku o konto osobiste w kanale zdalnym oznacza, że weryfikacja tożsamości będzie dokonana na jeden z dwóch sposobów:
- za pośrednictwem kuriera, który zweryfikuje dane z dowodu osobistego podczas wizyty,
- za pomocą wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej.

W obu tych ścieżkach klient podpisuje umowę o rachunek elektronicznie: najpierw zapoznaje się z jej treścią, a następnie podpisuje ją przy użyciu kodu SMS wysłanego przez bank na podany we wniosku numer telefonu.  

Gdy konto jest otwierane za pośrednictwem kuriera, klient może je aktywować zaraz po pozytywnej weryfikacji jego tożsamości. W tym celu musi zadzwonić na numer telefony podany na przesyłce z kartą, by podczas połączenia nadać kod PIN i aktywować kartę, co pozwoli na aktywację rachunku.

Gdy klient potwierdza swoją tożsamość poprzez wideoweryfikację, po podpisaniu umowy wniosek trafia do manualnej weryfikacji wykonywanej przez bank. Po pozytywnej weryfikacji konto staje się aktywne. Weryfikacja jest wykonywana najpóźniej kolejnego dnia roboczego, jednak zazwyczaj wnioski są rozpatrywane są w ciągu maksymalnie 24h. Natomiast karta do rachunku jest wysyłana pocztą, na adres wskazany we wniosku, i trafia do klienta w ciągu tygodnia.

Promocje dla otwierających Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

BNP Paribas regularnie organizuje promocje dla nowych klientów otwierających Konto Otwarte na Ciebie. Premie oferowane nowym klientom są często wyższe niż w innych bankach, jednak zasady tych promocji bywają skomplikowane, a żeby otrzymać bonus w pełnej kwocie, postawione przez bank warunki trzeba spełniać przez stosunkowo długo czas.

Inne konta osobiste w BNP Paribas

BNP Paribas oferuje też inne konta osobiste w złotych. Są to:

- Moje Konto Premium – ROR dla segmentu Klientów Premium
- Bankowość Prywatna – ROR dla segmentu Klientów segmentu Wealth Management
- Konto Pomocnicze Wealth Management – dodatkowy ROR dla Klientów segmentu Wealth Management
- Konto Samodzielniaka – ROR dla dzieci 0-18
- Konto Karty Samodzielniaka – ROR dla osoby dorosłej (przedstawiciela ustawowego) umożliwiający wydanie karty debetowej dziecku w wieku 7-13.

BNP Paribas obsługuje też wycofane już ze sprzedaży konta osobiste w złotych:: Konto Optymalne, Konto Maksymalne, Konto Premium, Plan Aktywny, Konto Dobrze Dobrane, Pakiet S, Pakiet M, Pakiet L, Konto Komfortowe, Bankowość Prywatna Diamond oraz rachunki prowadzone dla: PKZP / Rady Rodziców / SKO.

Podstawowe informacje o BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska S.A., notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest częścią grupy bankowej BNP Paribas, obecnej w 68 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnym zasięgu kieruje usługi do klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. BNP Paribas określa się jako Bank Zielonych Zmian, który wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych.

Złóż wniosek


16
Aion Bank plan Light
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 19,99 zł/ mies.
Opłata za kartę
0
Wypłata kartą z bankomatu
0

Złóż wniosek

Bank
Aion Bank
Konto
plan Light
Typ konta
warunkowo darmowe
Opłata za konto
0 lub 19,99 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem salda na rachunkach oszczędnościowych min. 5000 zł w całym miesięcznym okresie
Opłata za kartę
0
jednorazowo 11,99 zł za wysyłkę karty
BLIK
Nie
nie dotyczy
Wypłata kartą z bankomatu
0
brak prowizji
Inna wypłata gotowki
nie dotyczy
Przelew natychmiastowy
brak usługi
Kredyt w rachunku - prowizja
brak usługi
nie dotyczy
Uwagi
konto otwierane wyłącznie w aplikacji mobilnej

Ile kosztuje konto w planie Light w Aion Banku

W cenniku Aion Banku zwraca uwagę zrównanie krajowych i zagranicznych sieci bankomatów. Bank umożliwia bezprowizyjne podejmowanie gotówki z dowolnych urządzeń w dowolnym kraju.

Jak otworzyć konto w planie Light w Aion Banku

Konto w Aion Banku zakłada się wyłącznie przy użyciu aplikacji Aion, którą można pobrać z Apple Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy wskazać Polskę jako kraj zamieszkania i wybrać opcję założenia nowego konta. Kolejnym wymaganym krokiem jest uzupełnienie danych kontaktowych, czyli adresu e-mail i numeru telefonu. Na podany wysłany zostanie kod SMS, który należy wpisać do formularza.

Następnym etapem procedury otwarcia konta jest zdefiniowanie i potwierdzenie kodu PIN. Później bank poprosi o potwierdzenie ustawień lokalizacji i opcjonalnie Touch ID.

Kolejne kroki są związane z potwierdzeniem tożsamości osoby wnioskującej o założenie konta. Przyszły klient najpierw wskazuje, jakim dokumentem chce się posłużyć (dowodem osobistym czy paszportem, a następnie skanuje go. Później następuje etap skanowania twarzy. Jeżeli weryfikacja zakończy się sukcesem, a więc wizerunek twarzy klienta będzie odpowiadał temu na zdjęciu w dokumencie tożsamości, w kolejnym etapie bank poprosi o potwierdzenie lub uzupełnienie danych osobowych oraz o podanie adresu.

Następne pytania, na jakie trzeba odpowiedzieć, dotyczą obywatelstwa i rezydencji podatkowej wnioskującego. Tylko polska rezydencja podatkowa pozwala na kontynuowanie procesu otwierania konta. Następnie bank pyta o zatrudnienie i źródła utrzymania, prosi o wybór rodzaju pakietu (konta) i o akceptację regulaminu. Wyrażenie zgody na jego treść kończy proces zakładania konta w Aion Banku.

Promocje dla otwierających konto w planie Light w Aion Banku

Aion Bank dotąd nie oferował nowym klientom promocji, w których za otwarcie konta i niewielką początkową aktywność wypłacana jest nagroda finansowa. Promocyjny charakter mają natomiast stawki oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym, a bank systematycznie wydłuża okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania.

Inne konta osobiste w Aion Banku

Aion Bank oferuje też dwa inne pakiety usług z kontem osobistym

- konto w planie Smart
- konto w planie All-Inclusive.

Podstawowe informacje o Aion Banku

Aion Bank jest zarejestrowany w Belgii i działa w Polsce poprzez oddział. To oznacza, że powierzonych mu depozytów nie gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego belgijski odpowiednik, Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds - Fundusz Gwarancyjny (BE). Depozyty klientów są gwarantowane w 100% do wysokości równowartości 100 tys. euro na jednego klienta.

 

 

 

 

Złóż wniosek


17
Bank BPS iKonto
Typ konta
płatne
Opłata za konto
0 lub 7 zł/ mies.
Opłata za kartę
4 zł
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 7 zł

Złóż wniosek

Bank
Bank BPS
Konto
iKonto
Typ konta
płatne
Opłata za konto
0 lub 7 zł/ mies.
bez opłaty pod warunkiem wpływów na konto min. 1000 zł/ mies.
Opłata za kartę
4 zł
brak możliwości zniesienia opłaty za kartę
BLIK
Tak
płatności w Internecie, płatności z kodem w sklepie, wypłaty z bankomatu
Wypłata kartą z bankomatu
0 lub 3,5%, min. 7 zł
bez prowizji wypłaty z bankomatów wskazanych przez bank (m.in. Grupa BPS, Planet Cash)
Inna wypłata gotowki
0 lub 3 zł - wypłata BLIK
Przelew natychmiastowy
10 zł
Kredyt w rachunku - prowizja
2,5%, min. 50 zł
Uwagi

Ile kosztuje iKonto w Banku BPS

Bank udostępnia bezpłatne wypłaty gotówki kartą z bankomatów wskazanych sieci. Wypłaty kartą z bankomatów pozostałych sieci są obciążone prowizją naliczaną jako procent wypłacanej kwoty – to rzadko spotykane i mało korzystne dla klientów rozwiązanie. Zdecydowanie tańsze są wypłaty Blik z bankomatów obcych sieci.

Jak otworzyć iKonto w Banku BPS

Założenie konta w Banku BPS jest możliwe w sposób tradycyjny, a więc w oddziale. Od niedawna możliwe jest też założenie konta online. Pierwszym krokiem tej kilkuetapowej procedury jest wybór placówki bankowej (na tym etapie możliwe jest wskazanie lokalnego banku spółdzielczego). W kolejnym kroku przyszły klient podaje swoje dane. Następnie odbywa się weryfikacja jego tożsamości. W tym celu osoba wnioskująca o konto jest proszona o wykonanie telefonem komórkowym zdjęcia dowodu osobistego oraz o wykonanie selfie, a ściślej – o nagranie krótkiego wideo przy pomocy telefonu komórkowego. Stanowi to bazę do dalszej weryfikacji. Taka weryfikacja obejmuje tez sprawdzenie, czy dokument tożsamości nie został wcześniej został zgłoszony jako skradziony lub zgubiony. System analizuje też, czy w otoczeniu klienta nie ma osób trzecich, które w jakiś sposób zakłócałyby proces. Konto można otworzyć z wykorzystaniem komputera, tabletu lub smartfona, jednak do samej wideoweryfikacji zawsze używany jest smartfon.

W ostatnim kroku tej procedury klient zdalnie podpisuje umowę o konto. Klient otrzymuje mailem komplet dokumentów oraz link do platformy umożliwiającej złożenie podpisu elektronicznego, potwierdza, że zapoznał się z dokumentami, wreszcie podpisuje umowę, korzystając z kodu sms, wysłanego na numer telefonu wskazany we wniosku.

Promocje dla otwierających iKonto w Banku BPS

Bank nie organizował dotąd promocji powiązanych z wypłatą premii dla nowych klientów otwierających w nim konto.

Inne konta osobiste w Banku BPS

Bank BPS oferuje też inne konta w złotych. Są to:

- talentKonto – dla klientów w wieku 13-18 lat,
- wygodneKonto,
- VIPKonto,
- Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Podstawowe informacje o Banku BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna (Bank BPS) łączy funkcje banku komercyjnego oraz banku zrzeszającego banki spółdzielcze. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki, ale ma też ofertę dla klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Bank BPS działa na polskim rynku od 1992 r., początkowo jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. z siedzibą we Wrocławiu. W 2002 r. zostało do niego przyłączonych pięć banków regionalnych, a nazwa zmieniona na Bank Polskiej Spółdzielczości.

Bank BPS zrzesza ponad 300 banków spółdzielczych i tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Współpracuje także z kilkunastoma bankami spółdzielczymi działającymi samodzielnie.

Złóż wniosek


Konta Uniwersalne

Jak wybrać konto dla dwojga
Jak wybrać konto dla dwojga?

Finanse w związku to potencjalnie drażliwy temat, nad którym warto pochylić się jak najwcześniej i wypracować zasady postępowania, na które zgodzą się obie strony. Wspólne konto czy osobne rachunki?

Jak wybrać konto walutowe
Jak wybrać konto walutowe?

W jakich sytuacjach potrzebujesz konta walutowego i które konto walutowe wybrać? Sprawdzamy.

Jak założyć konto w banku PKO?

Jak otworzyć konto osobiste w PKO BP? Na szczęście od dawna nie wymaga to stania w kolejce do okienka w banku.

Jak założyć konto w Millenium   
Jak założyć konto w Millenium?

Jak założyć konto w banku Millenium? To bardzo prosta procedura. Konto w banku Millenium można założyć zarówno tradycyjnie, podpisując dokumenty lub całkowicie poprzez internet. Sprawdź jak wygląda cały proces.

Już nie dzieci, jeszcze nie dorośli. Jak wybrać konto dla młodzieży
Już nie dzieci, jeszcze nie dorośli. Jak wybrać konto dla młodzieży?

Czy nastolatkowi potrzebne jest konto bankowe? Na pewno młody człowiek może bez niego funkcjonować, jednak posiadanie rachunku zdecydowanie ułatwi mu życie. Zamiast nosić ze sobą gotówkę, będzie mógł zapłacić za zakupy kartą lub telefonem.

Konta młodzieżowe: Jak wybrać najlepsze konto dla nastolatka?
Konta młodzieżowe: Jak wybrać najlepsze konto dla nastolatka?

Konto bankowe to dziś niezbędne narzędzie nie tylko dla dorosłych. Jak wybrać najlepsze konta w banku dla młodzieży? Podpowiadamy!

Konta osobiste
Konta osobiste

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pozwala na otrzymywanie wypłaty, emerytury czy stypendium. Jednak zanim założy się konta osobiste, trzeba wybrać odpowiednią ofertę.

Konta walutowe
Konta walutowe

Założenie kont prowadzonych w obcej walucie staje się coraz łatwiejsze i bardziej popularne. To rozwiązanie, które sprawdzi się, szczególnie gdy często się podróżuje.

Konto 360°  w Banku Millennium
Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360° to jeden z podstawowych produktów Banku Millenium. Czym się różnią różne wersje Konta 360°? Czy trzeba płacić za prowadzenie konta? Jak można je założyć? Tłumaczymy!

Konto bankowe dla dziecka. Sprawdź najlepsze oferty
Konto bankowe dla dziecka. Sprawdź najlepsze oferty

Coraz więcej banków zauważa te potrzeby rodziców i w ofercie udostępnia konta dla dziecka. Jaki rachunek wybrać? Podpowiadamy wszystko, co powinniście wiedzieć o kontach dla dziecka.

Konto dla dwojga. Najlepsze konta bankowe dla par i małżeństw
Konto dla dwojga. Najlepsze konta bankowe dla par i małżeństw

Jakie jest najlepsze konto dla dwojga? Chociaż w dzisiejszych czasach stawia się na rozdzielność majątkową, to internetowe konto dla dwojga powinno się przydać parom i małżeństwom. Czym kierować się przy wyborze wspólnego konta bankowego? Podpowiadamy!

Konto osobiste - co to jest, jak i gdzie najlepiej założyć?
Konto osobiste – co to jest, jak i gdzie najlepiej założyć?

Konto osobiste jest dość powszechnie znane i często stosowane, nawet przez rodziców, którzy chcą w ten sposób zabezpieczyć finansowo swoje dzieci. Jest to bardzo podstawowa, jedna z najtańszych i najpopularniejszych usług bankowych, dlatego absolutnie każdy bank na rynku posiada w swojej ofercie konto osobiste.

Konto Przekorzystne Pekao S.A.

Konto Przekorzystne to flagowy produkt banku Pekao S.A. W ofercie znajdują się rachunki dla osób prywatnych i przedsiębiorców.

Rachunek do codziennego użytku. Jak wybrać konto osobiste
Rachunek do codziennego użytku. Jak wybrać konto osobiste?

Dla większości klientów odpowiedź na pytanie o to, jakie jest najlepsze konto osobiste jest prosta: będzie nim konto najtańsze.