Santander Consumer Bank Rachunek oszczędnościowy

Santander Consumer Bank w dwóch równolegle dostępnych promocjach oferuje korzystne oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym niezależnie od tego, czy są to nowe środki. Mocną stroną tej oferty jest brak opłat za podejmowanie pieniędzy z konta.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
7%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
1,9-6,5%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie

Parametry konta

Bank
Santander Consumer Bank
Rachunek
Rachunek oszczędnościowy
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie
Maksymalne oprocentowanie
7%
Pozostałe stawki oprocentowania
1,9-6,5%
7% do 50 tys. zł, 6,5% nadwyżka ponad 50 tys. zł, do 200 tys. zł, 6,0% nadwyżka ponad 200 tys. zł;
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy
Uwagi/ ograniczenia
możliwe przelewy tylko na jeden rachunek, tzw. rachunek powiązany

Najwyższe oprocentowanie, na jakie mogą liczyć posiadacze rachunków oszczędnościowych w Santander Consumer Banku, jest oferowane w czasowej promocji i dotyczy nowych środków w kwocie nie przekraczającej określonego przez bank limitu. Należy przez to rozumieć pieniądze, które powiększyły saldo depozytów klienta po dniu wskazanym w regulaminie promocji jako punkt odniesienia (tzw. dzień badania salda). Niezależnie od dnia dokonania pierwszej wpłaty podwyższone oprocentowanie obowiązuje do dnia wskazanego w zasadach promocji. 

Od niedawna w ofercie banku pojawiła się kolejna czasowa promocja, którą objęte zostały także środki wcześniej zdeponowane w banku.

Ważną zaletą rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku jest brak opłat za podejmowanie oszczędności. Klienci mogą wykonywać dowolnie wiele bezpłatnych przelewów z rachunki oszczędnościowego. Pewnym technicznym ograniczeniem jest tylko zasada, że takie przelewy można wykonywać tylko na tzw. rachunek powiązany, czyli jedno, wcześniej zdefiniowane konto. W razie potrzeby rachunek powiązany można jednak zmienić.

Podstawowe informacje o Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Grupa jest obecna na polskim rynku od 2001 r., jednak marka Santander Consumer Bank pojawiła się w roku 2006 r. Santander Consumer Bank pozycjonuje się jako „bank od kredytów”, ale jego oferta jest szersza. Klientom indywidualnym oferuje nie tylko kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe, ale też produkty depozytowe. Z kolei oferta banku dla firm to produkty kredytowe dla dealerów i komisów samochodowych, a także lokaty dla klientów instytucjonalnych.