Santander Consumer Bank Rachunek oszczędnościowy

Santander Consumer Bank oferuje korzystne oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym pod warunkiem, że są to nowe środki. Mocną stroną tej oferty jest brak opłat za podejmowanie pieniędzy z konta.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
6,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
1,9-2%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie

Parametry konta

Bank
Santander Consumer Bank
Rachunek
Rachunek oszczędnościowy
Obowiązek posiadania konta osobistego
Nie
Maksymalne oprocentowanie
6,00%
do 30.10.2022 r. w promocji dla nowych środków do 1 mln zł
Pozostałe stawki oprocentowania
1,9-2%
standardowo: 1,9% do 50 tys. zł, 1,95% nadwyżka ponad 50 tys. zł, do 200 tys. zł, 2,0% nadwyżka ponad 200 tys. zł
Przelewy/wypłaty z rachunku
bezpłatne wszystkie przelewy
Uwagi/ ograniczenia
możliwe przelewy tylko na jeden rachunek, tzw. rachunek powiązany

Najwyższe oprocentowanie, na jakie mogą liczyć posiadacze rachunków oszczędnościowych w Santander Consumer Banku, jest oferowane w czasowej promocji i dotyczy wyłącznie nowych środków w kwocie nie przekraczającej określonego przez bank limitu. Należy przez to rozumieć pieniądze, które powiększyły saldo depozytów klienta po dniu wskazanym w regulaminie promocji jako punkt odniesienia (tzw. dzień badania salda). Niezależnie od dnia dokonania pierwszej wpłaty podwyższone oprocentowanie obowiązuje do dnia wskazanego w zasadach promocji. Można oczekiwać, że po zakończeniu obecnej promocji uruchomi kolejną, na podobnych zasadach. Poza promocją stawki oprocentowania są wyraźnie niższe i nieznacznie rosną wraz ze wzrostem salda na rachunku.

Ważną zaletą rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku jest brak opłat za podejmowanie oszczędności. Klienci mogą wykonywać dowolnie wiele bezpłatnych przelewów z rachunki oszczędnościowego. Pewnym technicznym ograniczeniem jest tylko zasada, że takie przelewy można wykonywać tylko na tzw. rachunek powiązany, czyli jedno, wcześniej zdefiniowane konto. W razie potrzeby rachunek powiązany można jednak zmienić.

Podstawowe informacje o Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Grupa jest obecna na polskim rynku od 2001 r., jednak marka Santander Consumer Bank pojawiła się w roku 2006 r. Santander Consumer Bank pozycjonuje się jako „bank od kredytów”, ale jego oferta jest szersza. Klientom indywidualnym oferuje nie tylko kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe, ale też produkty depozytowe. Z kolei oferta banku dla firm to produkty kredytowe dla dealerów i komisów samochodowych, a także lokaty dla klientów instytucjonalnych.

Inne produkty Santander Consumer: