Toyota Bank Konto Oszczędnościowe

Cennik Konta Oszczędnościowego w Toyota Banku przewiduje kilka stawek oprocentowania w zależności od salda na rachunku. Aby podjąć środki z konta, trzeba zapłacić bankowi prowizję.

Warunki ogólne

Maksymalne oprocentowanie
5,00%
Dodatkowe warunki lub ograniczenia
Tak
Pozostałe stawki oprocentowania
2-3,5%
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak

Parametry konta

Bank
Toyota Bank
Rachunek
Konto Oszczędnościowe
Obowiązek posiadania konta osobistego
Tak
Maksymalne oprocentowanie
5,00%
dla kwot od 50 tys. zł, poniżej 400 tys. zł
Pozostałe stawki oprocentowania
2-3,5%
2% poniżej 5 tys. zł i powyżej 400 tys. zł, 2,5% od 5 tys. zł, ale poniżej 20 tys. zł, 3,5% od 20 tys. zł, ale poniżej 50 tys. zł
Przelewy/wypłaty z rachunku
niemożliwe
inne: 2 zł przelew wewnętrzny, 4,5 zł przelew zewnętrzny
Uwagi/ ograniczenia

Oprocentowanie oszczędności w Toyota Banku zależy od salda na rachunku, przy czym sama tabela jest dość skomplikowana i wskazano w niej kilka przedziałów kwotowych. Obowiązuje zasada, że odsetki naliczane są oddzielnie dla każdego z tych przedziałów (a więc stawka dla kolejnego przedziału jest stosowana tylko dla nadwyżki ponad wartość progową, a nie dla wszystkich oszczędności). Obecnie najwyższa stawka obowiązuje dla jednego ze środkowych przedziałów. To oznacza to, że realny poziom oprocentowania, na jaki może liczyć klient, zawsze będzie niższy od maksymalnej wskazanej w cenniku stawki.

Toyota Bank nietypowo rozwiązał też kwestię opłat za wypłacanie pieniędzy z Konta Oszczędnościowego. Rynkowym standardem jest, ze przynajmniej jedną taką operację w miesiącu można wykonać bez opłat. Tymczasem posiadacze Kont Oszczędnościowych w Toyota Banku nie mają takiej możliwości. Cennik przewiduje dwie różne stawki – niższą, gdy przelew jest wykonywany na rachunek w Toyota Banku, i wyższą, gdy jest to przelew zewnętrzny. Te opłaty są jednak wyraźnie niższe niż prowizje za płatne przelewy z kont oszczędnościowych pobierane przez inne banki.

Podstawowe informacje o Toyota Banku

Toyota Bank Polska S. A. (TBP) prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 roku. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii.

Oferta Banku skupia się głównie na wspieraniu finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus. Usługi Banku skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. W 2007 roku Toyota Bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Dotychczasowa oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.