Zawiesiłeś działalność?

Sprawdź co z leasingiem

Usługi dla firm

Co to jest cesja leasingu?
Co to jest cesja leasingu?

Gdy korzysta się z umów leasingowania, może pojawić się sytuacja, gdy konieczna jest cesja leasingu. Wynika to z sytuacji, w której nie chce się kontynuować takiej formy użytkowania rzeczy.

Co to jest faktoring?
Co to jest faktoring?

Czym jest faktoring? To pytanie, podczas pandemii koronawirusa, zaczęło zadawać coraz więcej przedsiębiorców, upatrując w tajemniczym terminie rozwiązania na trudne czasy. Wyjaśnimy pojęcie.

Co to jest leasing zwrotny?
Co to jest leasing zwrotny?

Gdy w firmie występują środki trwałe, które można sprzedać firmie zajmującej się leasingowaniem, wówczas leasing zwrotny może okazać rozwiązaniem, które zapewni wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na uwolnienie środków finansowych, które zainwestowało się w środki własne.

Jak działa leasing
Jak działa leasing?

Jak działa leasing? To pytanie, które prędzej czy później zada sobie każda osoba zakładająca lub prowadząca działalność gospodarczą. Bardzo często jest to korzystne rozwiązanie. Jak to wszystko działa? Tłumaczymy.

Jak księgować faktoring?
Jak księgować faktoring?

W związku z coraz większą popularnością w przedsiębiorstwach, warto wiedzieć, jak wygląda księgowanie faktoringu. Taka forma finansowania to sposób, aby uzyskać środki finansowe pozwalające na zachowanie płynności.

Odwrócony faktoring
Odwrócony faktoring

Wykorzystując różne formy finansowania, co obejmuje faktoring odwrócony, można znacznie lepiej realizować strategię finansową przedsiębiorstwa. 

Ubezpieczenie samochodu w leasingu
Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Decydując się na wykorzystanie leasingowania w celu pozyskania samochodu, warto sprawdzić również to, jak na koszty wpłynie ubezpieczenie samochodu w leasingu. Pozwala to podejmować znacznie lepsze decyzje przy wyborze konkretnej oferty.

Umowa leasingu na co zwrócić uwagę?
Umowa leasingu na co zwrócić uwagę?

Planując skorzystanie z możliwości, które oferuje leasing, ważne jest, aby zapoznać się z tym, jak powinna być skonstruowana umowa leasingu. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której podpisze się umowy na niekorzystnych warunkach.

Zawieszenie działalności a leasing
Zawieszenie działalności a leasing

Leasing jest popularną formą finansowania zakupu przedmiotów niezbędnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, ale przy korzystaniu z takiej formy finansowania, warto wiedzieć między innymi, jak wpływa leasing na zawieszenie działalności.